Kaip Šveicarijos leidiniui „Neue Zürcher Zeitung“ sakė du nepriklausomi pašnekovai Vokietijos vyriausybėje, W. Burnsas Kyjivui pasiūlė „taiką mainais į žemę“, o Maskvai – „žemę mainais į taiką“. Teigiama, kad buvo kalbama apie 20 proc. okupuotos Ukrainos teritorijos, kuri maždaug sutampa su užimtomis Donecko ir Luhansko sritimis.
Pažymima, kad Kyjivas atsisakė perleisti Ukrainos teritoriją Rusijai, o Maskva, vis dar turėdama vilčių ilgainiui laimėti karą, taip pat atsisakė W. Burnso pasiūlymo. Leidinys pabrėžia, kad tokio plano atmetimas gali būti priežastis, dėl kurios Vakarai skubiai nusprendė aprūpinti Ukrainą vakarietiškais tankais.
Leidinys rašo, kad būtent po šių CŽV direktoriaus kelionių JAV prezidentas nusprendė aprūpinti Ukrainą koviniais tankais „Abrams“ ir būtent tai atblokavo Berlyno poziciją dėl „Leopard 2“ perdavimo – tiek iš kitų valstybių atsargų, tiek iš savųjų.
Savo ruožtu J. Bideno administracija ir CŽV neigia leidinio skelbiamą informaciją. Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Seanas Devittas amerikiečių leidiniui „Newsweek“ sakė, kad informacija yra „netiksli“, o CŽV atstovas spaudai leidiniui sakė, kad informacija yra „visiškai klaidinga“.