Vaizdo įraše matyti, kaip per „Hamas“ smogikų ir Izraelio gynybos pajėgų susirėmimą dvi moterys pateko į kryžminę ugnį ir bando rasti priedangą.
Moterys slepiasi už baltos mašinos, šalia jų – ginkluotas Izraelio ginkluotųjų pajėgų karys, skelbia BBC.
Women narrowly escape crossfire in Israel with IDF protection.#IsraelHamasConflict Hamas and ISIS #INDvsAFG #RohitSharma #CWC2023 #GazaStrip Tel Aviv Hezbollah Palestinian Xfinity Root Jada #HamasMassacre #viratkohli𓃵2027 #trainaccident #Isarael pic.twitter.com/M36GEZIIkC
— Calabar CEO (@Calabar__ceo) October 11, 2023
Po šeštadienio išpuolių Izraelyje aukų skaičius pasiekė 1 300. Per Izraelio oro antskrydžius Gazos ruože taip pat žuvo daugiau nei 1 300 žmonių.
Seniai regėtas išpuolis
„Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo po daugiau nei tūkstantį žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.
„Hamas“ pradėjus ataką Irano aukščiausiasis lyderis pareiškė, kad didžiuojasi kovotojų veiksmais.
„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.
„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.
Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.