„Akkuyu“ statoma pagal „Rosatom“ projektą. Dukterinė rusų atominių jėgainių gamintojų bendrovė „Akkuyu Nukleer“ (generalinė užsakovė, projekto investuotoja ir elektrinės savininkė po jos paleidimo, – „Moscow Times“) liepos mėnesį netikėtai nusprendė pakeisti subrangovą. Pirminis kontraktas su turkų bendrove „IC Ictas“, kuri iš esmės buvo atsakinga už inžinerinius darbus ir statybas, buvo „anuliuotas“. „Bloomberg“ rašoma, kad iš 25 tūkst. darbuotojų, kurie dirbo su šia branduoline jėgaine, apie 80 proc. – būtent „IC Ictas“ samdytų žmonių.
Vietoje to „Rosatom“ dukterinė įmonė pasirašė sutartį su Turkijoje registruoja bendrove „TSM Enerji“, kuri priklauso trims kitoms Rusijos bendrovėms.
„Rosatom“ savo veiksmus aiškino tuo, kad būsimiems statybų darbams reikia atitinkamos specializacijos bendrovės. „IC Ictas“ su tuo nesutiko ir pavadino kontrakto anuliavimą neteisėtu, bei pagrasino paduoti į Londono arbitražo teismą bei Turkijos teismus. „TSM – yra ribotos atsakomybės bendrovė, kuri negali užbaigti (statybų) darbų, yra rizika, kad bus pažeisti branduolinio saugumo standartai“, – „Moscow Times“ cituojami „IC Ictas“ atstovai.
Nuo tol praėjo trys savaitės, o „IC Ictas“ su nerimu stebi, kad darbai yra visiškai sustoję, nors pirmasis reaktorius pagal planą turėtų būti paleistas jau 2023-iaisiais. „Bloomberg“ šaltinių teigimu, rugpjūčio 5-ąją Sočyje lankęsis Turkijos prezidentas R. T. Erdoganas bendraudamas su V. Putinu palietė ir šį klausimą. Dar po keturių dienų jis nuvyko į pačią jėgainę, kur susitiko su „Rosatom“ atstovais, tačiau jokių pareiškimų po to nebuvo.