Komisija, pristatydama savo ataskaitą JT Žmogaus teisių tarybai, teigė dokumentavusi atakas sprogstamaisiais ginklais prieš gyvenamuosius namus, medicinos įstaigą, geležinkelio stotį, restoraną, parduotuves ir komercinius sandėlius. Per šias atakas esą būta civilių aukų, apgadinti arba sunaikinti svarbūs objektai ir nutrauktas svarbių viešųjų paslaugų teikimas.
Komisijos tyrimas Chersono ir Zaporižios srityse rodo, kad rusų ginkluotosios pajėgos dideliu mastu ir sistemingai taiko kankinimus. Aukos kaltinamos esant ukrainiečių pajėgų informatoriais. Kai kuriais atvejais kankinimai buvo tokie žiaurūs, kad aukos mirė.
Chersono srityje rusų kariai prievartavo moteris nuo 19 iki 83 metų amžiaus. Neretai jų šeimų nariai buvo gretimose patalpose. Komisija teigia tyrusi atskirus atvejus, kai nepilnamečiai be palydos buvo deportuoti į Rusiją. Komisija taip pat priminė, kad Ukrainos institucijos turi skubiai ir nuodugniai ištirti keletą atvejų, kai pačios ukrainiečių pajėgos vykdė pažeidimus.
JT Žmogaus teisių taryba Ukrainos komisiją paskyrė po Rusijos invazijos. Komisija reguliariai lankosi Ukrainoje ir rengia ataskaitas, kurios galėtų būti panaudotos per galimus baudžiamuosius procesus.