JT Saugumo Taryba posėdžiavo tuo metu, kai Izraelis rengiasi numatomam sausumos puolimui Gazos Ruože po to, kai, pasak palestiniečių pareigūnų, per antskrydžius ir artilerijos smūgius anklave žuvo mažiausiai 2 750 žmonių.
Be to, Baltieji rūmai nurodė, kad JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį lankysis Izraelyje, kad išreikštų paramą svarbiam sąjungininkui ir paragintų apsaugoti civilius Gazos Ruože.
Už Rusijos pasiūlytą tekstą balsavo penkios JT Saugumo Tarybos narės. Kitos keturios, įskaitant JAV, balsavo prieš, o likusios šešios susilaikė.
Diplomatai teigė, kad antrasis Brazilijos pasiūlytas tekstas, kuriame aiškiai smerkiamas „Hamas“, sulaukė didesnės paramos ir dėl jo tikimasi balsuoti antradienį vakare.
Rusijos ambasadorius prie JT Vasilijus Nebenzia pažymėjo, kad, nepaisant nesėkmės, rezoliucija vis tiek paskatino Saugumo Tarybą imtis veiksmų.
Jungtinė Karalystė, kuri kartu su JAV atmetė Rusijos pasiūlytą rezoliuciją, kritikavo Maskvos konsultacijų stoką ir kaltino Rusiją nededant rimtų pastangų rasti bendrą kalbą.
„Negalime pritarti rezoliucijai, kurioje nesmerkiami „Hamas“ teroro išpuoliai“, – JT Saugumo Tarybai teigė JK ambasadorė prie JT Barbara Woodward (Barbara Vudvard).
Tuo tarpu Izraelio ambasadorius prie JT Giladas Erdanas pareiškė, kad JT Saugumo Taryba, nuo 2016-ųjų nepriėmusi jokios rezoliucijos dėl padėties Izraelyje ir palestiniečių teritorijose, atsidūrė „vienoje iš svarbiausių kryžkelių“ nuo jos įkūrimo po Antrojo pasaulinio karo.
„Ar Taryba palaikys kovą už civilizaciją, ar skatins džihadistų, siekiančių išžudyti visus netikėlius, genocidą?“ – sakė jis.
Palestiniečių ambasadorius Riyadas Mansouras (Rijadas Mansuras) pažymėjo, kad JT Saugumo Taryba turi moralinę atsakomybę imtis veiksmų, kad būtų sustabdytas Izraelio puolimas Gazos Ruože, kuris, anot jo, kas valandą nusineša 12 gyvybių.
„Nesiųskite signalo, kad palestiniečių gyvybės nesvarbios“, – sakė jis.
Izraelis nutraukė vandens ir elektros tiekimą į Gazos Ruožą ir įspėjo daugiau kaip milijoną žmonių pasitraukti į pietinę anklavo dalį.
Palestiniečių pabėgėlius remianti JT agentūra įspėjo, kad Gazos Ruožui gresia „precedento neturinti žmogiškoji katastrofa“, jei nebus atkurtas vandens ir kitų gyvybiškai svarbių išteklių tiekimas.