„Įvežama pagalba nepasiekia žmonių, o tai yra didelė problema“, – Ženevoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė JT humanitarinių reikalų koordinavimo biuro OCHA atstovas Jensas Laerke.
Jis akcentavo Izraelio pareigūnų vaidmenį Kerem Šalomo perėjoje – šiuo metu pagrindiniame pagalbos įvežimo į apsiaustą palestiniečių teritoriją taške, nes gegužės 7 d. Izraelio kariuomenė uždarė Rafacho perėją tarp Egipto ir Gazos Ruožo.
„Toliau pabrėžiame, kad įstatymų numatyta Izraelio pareigūnų pareiga sudaryti sąlygas pagalbos pristatymui neišnyksta prie sienos“, – teigė J. Laerke.
„Neišnyksta, kai atvežate vos už kelių metrų nuo sienos, tada išvažiuojate ir paliekate humanitariniams darbuotojams važiuoti per aktyvių mūšių zonas jos pasiimti, nors to daryti jie negali“, – pridūrė jis.
„Mums reikia saugios ir netrukdomos prieigos prie atvežimo taško, kad galėtume ją paimti ir nugabenti žmonėms, – tvirtino jis. – Norime, kad visos pusės vykdytų savo įsipareigojimus pagal įstatymus.“
Karą Gazos Ruože sukėlė spalio 7 d. surengtas beprecedentis „Hamas“ išpuolis prieš Izraelį, per kurį, oficialiais Izraelio duomenimis, žuvo 1 189 žmonės, daugiausia civiliai.
Smogikai taip pat pagrobė 252 įkaitus, iš kurių 121 vis dar laikomas Gazos Ruože, įskaitant 37 asmenis, kurie, anot kariuomenės, yra negyvi.
Reaguodamas į ataką, Izraelis inicijavo atsakomąjį puolimą, per kurį „Hamas“ valdomame Gazos Ruože, pasak tenykštės Sveikatos apsaugos ministerijos, iki šiol žuvo mažiausiai 36 224 žmonės, taip pat daugiausia civiliai.