Prieš beveik metus darbą šiame poste pradėjusi S. Braverman, kuri papiktino oponentus savo retorika prieš liberaliąją, antirasistinę ideologiją ir griežta pozicija dėl imigracijos, užsakė „policijos dalyvavimo politiniuose reikaluose poveikio“ tyrimą.
Jo metu bus aiškinamasi, kaip politiniai klausimai gali veikti policijos darbo Anglijoje ir Velse veiksmingumą ir teisėtumą, jos politiką, prioritetus ir praktiką, nurodė Vidaus reikalų ministerija.
Kaip poelgių, galėjusių pakenkti visuomenės pasitikėjimui policija, pavyzdžius ministerija nurodė pareigūnų elgesį per politines demonstracijas, viešą priklaupimą ant vieno kelio deklaruojant antirasistines pažiūras.
Jo Didenybės policijos ir ugniagesių gelbėtojų tarnybų inspekcijos tyrimas bus atliekamas prieš kitais metais planuojamus visuotinius rinkimus.
Nuo 2010-ųjų valdantys konservatoriai, kuriems priklauso S. Braverman, jau daugiau kaip metus pagal populiarumą atsilieka nuo opozicijoje esančių leiboristų ir yra kaltinami vadinamojo kultūrinio karo klausimų, pavyzdžiui, susijusių su imigracija, translyčių teisėmis ir socialiniu teisingumu, kurstymu savo populiarumui padidinti.
„Britanijos žmonės tikisi, kad jų policija sutelks dėmesį į nusikalstamumo mažinimą ir bendruomenių apsaugą, [o] politinis aktyvizmas neužtikrina žmonių saugumo, nesprendžia nusikalstamumo, [juo] neremiami nukentėjusieji“, – pareiškime nurodė S. Braverman. Ji pridūrė, kad politinis aktyvizmas gali pakenkti visuomenės pasitikėjimui policija.
Laiške policijos vadams vidaus reikalų sekretorė pakartojo, kad pareigūnai neturėtų užsiimti politiniu aktyvizmu ir kad jie visuomet turėtų laikytis politinio neutralumo.
Konservatoriai ir kiti politikai pastaraisiais metais kritikuoja policiją dėl kai kurių pareigūnų paramos socialinio teisingumo klausimams viešo demonstravimo, pavyzdžiui, priklaupimo ant vieno kelio.
Tačiau Jungtinės Karalystės, ypač Londono, policija taip pat įsivėlė į virtinę skandalų, susijusių su rasizmu, seksizmu ir korupcija.