Balandžio mėnesį vykusiame teismo posėdyje gamintoja mėgino užginčyti vyriausybės strategiją skaičiuoti riebalų, druskos ir cukraus kiekį sausuose, o ne pienu užpiltuose dribsniuose.
Visgi pirmadienio nutartyje teismas pažymėjo, kad per konsultacijų dėl taisyklių laikotarpį prieštaravimų metodikai nepareiškė nė viena kita sausų pusryčių gamintoja.
Teisėjas Thomas Lindenas teigė, kad „niekas neginčija“, jog pusryčių dribsniai gali būti sveikos mitybos dalis.
„Tačiau argumentas, kad tam tikrų pusryčių dribsnių vartojimas pasižymi maistine nauda, nepanaikina fakto, kad jei juose yra riebalų, cukraus ar druskos perteklius, ši produkto savybė kenkia vaikų sveikatai“, – pažymėjo teisėjas.
Th. Lindenas teigė, kad pagal naujuosius reglamentus, kurie įsigalios nuo spalio mėnesio, 54,7 proc. „Kellogg's“ gaminamų dribsnių bus klasifikuojami kaip mažiau sveiki.
„Kellogg's“ teigė, kad pakeitimas sumažins bendrovės metinį pelną maždaug 5 mln. svarų (6,1 mln. JAV dolerių).
Sveikindama sprendimą, vyriausybė teigė esanti „įsipareigojusi kovoti su nutukimu, kuris yra antra pagal dažnį vėžio priežastis Jungtinėje Karalystėje“, o valstybės finansuojamai Nacionalinei sveikatos apsaugos tarnybai (NHS) atsieina „milijonus svarų per metus“.
„Kellogg's“ teigė neketinanti apskųsti sprendimo, bet paragino vyriausybę persvarstyti savo strategiją, ypač sparčiai didėjant infliacijai.
„Apribojus prekių pasiūlą prekybos centruose, žmonės susidurs su mažesniu pasirinkimu ir galbūt didesnėmis kainomis“, – teigė grupės generalinis direktorius JK Chrisas Silcockas.
„Štai kodėl, ištikus pragyvenimo išlaidų krizei, primygtinai ragintume vyriausybę persvarstyti šias taisykles ir pirmenybę teikti vartotojui“, – paragino gamintoja.