• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JK sulaikytas vyras, įtariamas šnipinėjęs Kinijai

Jungtinės Karalystės policija šeštadienį pranešė, kad sulaikė vyrą, įtariamą šnipinėjimu, o laikraštis „The Sunday Times“ nurodė, kad tai – šalies parlamento tyrėjas, kaltinamas dirbęs Kinijai.

Jungtinės Karalystės policija šeštadienį pranešė, kad sulaikė vyrą, įtariamą šnipinėjimu, o laikraštis „The Sunday Times“ nurodė, kad tai – šalies parlamento tyrėjas, kaltinamas dirbęs Kinijai.

REKLAMA

„Kovo 13 dieną Metropoliteno policijos tarnybos pareigūnai sulaikė du vyrus, įtariamus nusikaltimais pagal 1911-ųjų Oficialių paslapčių akto 1 straipsnį“, – teigė policija.

„Į ketvirtą dešimtį metų įkopęs vyras buvo suimtas Oksfordšyre, o į trečią dešimtį metų įkopęs vyras – Edinburge“, – sakoma pranešime.

„The Sunday Times“ rašė, kad jaunesnis įtariamasis, dirbdamas parlamento tyrėju, palaikė ryšius su valdančiosios Konservatorių partijos parlamento nariais. Tarp jų buvo saugumo ministras Tomas Tugendhatas ir Bendruomenių Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Alicia Kearns.

Jis yra britas, dirbęs su tarptautinės politikos klausimais, įskaitant santykius su Pekinu, ir anksčiau dirbo Kinijoje, pridūrė laikraštis.

REKLAMA
REKLAMA

Jei tai būtų įrodyta, tai būtų vienas iš rimčiausių saugumo pažeidimų, susijusių su priešiška valstybe JK parlamente.

Praėjusiais metais šalies žvalgybos tarnyba MI5 įspėjo, kad Kinijos vyriausybės agentė Christine Lee „Kinijos komunistų partijos vardu vykdė politinio kišimosi veiklą ir bendravo su parlamento nariais“.

REKLAMA

Liepą Bendruomenių Rūmų Žvalgybos ir saugumo komitetas pareiškė, kad Kinija aktyviai ir agresyviai taikosi į JK ir kad vyriausybė neturi išteklių, patirties ar žinių, kad su tuo susidorotų.

Pranešama, kad T. Tugendhatas su įtariamuoju bendravo ribotai, o būdamas saugumo ministru – nė karto.

JK premjeras Rishi Sunakas Indijoje vykusiame Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikime sekmadienį kinų ministrui pirmininkui Li Qiangui pasakė, kad jam „didelį susirūpinimą kelia Kinijos kišimasis į Jungtinės Karalystės parlamentinę demokratiją“, žurnalistams pranešė Dauningo gatvės atstovas spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

„Teisinga būtų pasinaudoti galimybe ir konkrečiai išsakyti susirūpinimą, o ne tik šaukti iš šono“, – pridūrė R. Sunakas.

Li Qiangas savo ruožtu sakė, kad abiem šalims nederėtų prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo maišyti su politika ir saugumu, praneša Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Sekmadienį JK teisingumo sekretorius Alexas Chalkas transliuotojui „Sky News“ sakė, kad R. Sunakas „labai aiškiai pasakė, kad kalbant apie Kiniją tai yra epochą apibūdinantis (...) iššūkis, todėl, žinoma, turime į tai žiūrėti labai rimtai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žinau, kad policija ir, be abejonės, kitos tarnybos taip pat į tai žiūrės taip pat rimtai, tad išmokime visas pamokas, kurias reikia išmokti“, – pridūrė jis, paklaustas, ar gali būti peržiūrėta parlamento leidimų išdavimo sistema.

Nepaisant šių kaltinimų, R. Sunakas gynė savo užsienio reikalų sekretoriaus Jameso Cleverly praėjusį mėnesį vykusį vizitą į Pekiną.

„Jei pažvelgtumėte, kaip tokios šalys kaip Amerika, Japonija, Kanada bendrauja su Kinija, jos taip ir elgiasi, nes bendravimas su žmonėmis leidžia tiesiogiai iškelti susirūpinimą keliančius klausimus“, – sakė jis.

„Manau, kad tai yra galingesnis dalykas“, – teigė premjeras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų