Praėjusią savaitę JK pranešė, kad papildomai atsiųs 10 mln. svarų sterlingų (11,6 mln. Eur). Taigi JK šį mėnesį pažadėjo palestiniečių teritorijoms skirti 30 mln. svarų sterlingų (34 mln. eurų).
Spalio 7-ąją „Hamas“ įsiveržė į Izraelį iš Gazos Ruožo, nužudė mažiausiai 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir paėmė daugiau kaip 200 įkaitų.
Atsakydama į išpuolį, žydų valstybė pradėjo bombardavimo kampaniją Gazos Ruože, kur su žeme buvo sulyginti ištisi miestų kvartalai ir jau žuvo daugiau kaip 5 tūkst. palestiniečių, daugiausia civilų, skelbia „Hamas“ kontroliuojama Sveikatos apsaugos ministerija.
„Teikiame papildomą 20 mln. svarų sterlingų humanitarinę pagalbą civiliams Gazos Ruože, taip daugiau nei dvigubai padidindami savo ankstesnę paramą Palestinos žmonėms“, – parlamentui sakė R. Sunakas.
Jungtinė Karalystė šiemet palestiniečiams jau skyrė 27 mln. svarų sterlingų (30,8 mln. eurų).
R. Sunakas apie papildomą pagalbą pranešė po kelionės į Artimuosius Rytus praėjusią savaitę.
Jis teigė, kad kai kurių pagalbos sunkvežimių atvykimas į Gazos Ruožą per Rafos perėją yra svarbi pažanga, tačiau pridūrė, kad to nepakanka.
„Mums reikia, kad nuolat plūstų pagalbos srautas, gabenantis vandenį, maistą, vaistus ir degalus, kurių taip reikia“, – sakė JK ministras pirmininkas.
R. Sunakas parlamentarams taip pat sakė, kad JK nustatė, jog praėjusį antradienį šimtus žmonių pražudžiusį sprogimą Gazos Ruožo ligoninėje „Al Ahli“ tikriausiai sukėlė iš Gazos Ruožo paleista raketa.
„Hamas“ ir Izraelis dėl sprogimo sveikatos priežiūros įstaigoje kaltina vienas kitą.
„Stengiamės išnagrinėti visus šiuo metu turimus įrodymus“, – sakė R. Sunakas.
„Remdamasi išsamiomis mūsų žvalgybos ir ginklų ekspertų žiniomis ir analize, britų vyriausybė mano, kad sprogimą greičiausiai sukėlė raketa ar jos dalis, paleista iš Gazos Ruožo į Izraelį“, – pridūrė jis.
Prancūzijos karinės žvalgybos agentūra DRM penktadienį pareiškė, kad nėra įrodymų, jog sprogimą sukėlė Izraelio smūgis.