Užsienio reikalų ministerija teigė, kad apribojimai skirti „tiems, kurie remia šią klastingą programą“.
2022 ir 2023 metais buvo imtasi panašių sankcijų asmenims ir subjektams, susijusiems su įtariamais priverstiniais deportavimais.
Tarp jų yra keli Rusijos pareigūnai ir „Visos Rusijos jaunosios armijos karinis patriotinis socialinis judėjimas“ – sukarinta organizacija, kuri, anot Londono, yra pagrindinė šių pastangų dalis.
Tai naujausios sankcijos, kurias JK ir Vakarų sąjungininkės įvedė reaguodamos į rusų invaziją į Ukrainą, pradėtą 2022-ųjų vasarį.
Šios priemonės pirmiausia nukreiptos prieš Rusijos ekonomiką, siekiant sumažinti jos galimybes finansuoti karą, tačiau jos taip pat nukreiptos prieš asmenis, kaltinamus teisių pažeidimais.
„Ukrainai priartėjus prie niūrios 1 000 dienų ryžtingos gynybos nuo neteisėtos V. Putino invazijos žymos, JK parama yra geležinė“, – pareiškime teigė užsienio reikalų sekretorius Davidas Lammy.
„Kartu su savo tarptautiniais partneriais palaikome Ukrainą, kad pasipriešintume Rusijos agresijai ir kovotume už laisvę ir pergalę“, – sakė jis.
JK teigimu, daugiau kaip 19,5 tūkst. ukrainiečių vaikų rusų institucijos prievarta perkėlė arba deportavo į Rusiją ir laikinai okupuotas teritorijas Ukrainoje.
Užsienio, Sandraugos ir plėtros reikalų biuro duomenimis, apie 6 tūkst. ukrainiečių vaikų buvo perkelti į perauklėjimo stovyklų tinklą.
Patekę ten, jie yra indoktrinuojami, „siekiant sunaikinti jų ukrainietišką tapatybę ir įskiepyti prorusiškus įsitikinimus“, teigė biuras.
Ministerija pridūrė, kad ši strategija taikoma nuo pat 2014 metų, kai Rusija neteisėtai aneksavo Krymą.
„Nė vienas vaikas neturėtų būti naudojamas kaip karo įrankis, tačiau prezidento Putino išpuoliai prieš Ukrainos vaikus rodo, kiek toli jis pasiryžęs žengti siekdamas ištrinti Ukrainą ir jos žmones iš žemėlapio“, – sakė D. Lammy.
Tarp asmenų, kuriems JK antradienį skyrė sankcijas, buvo ir Tetiana Zavalska, Rusijos paskirta Chersono vaikų globos namų, iš kurių, Londono teigimu, 46 vaikai buvo prievarta išvežti į Rusiją įvaikinti, vadovė.
Chersono vaikų su negalia internatinės mokyklos „Oleški“ direktorius Vitalijus Sukas taip pat buvo įtrauktas į sąrašą „už tai, kad, naudodamasis savo padėtimi, neteisėtai perkėlė ukrainiečių vaikus su negalia iš Chersono“.
Visiems asmenims, kuriems taikomos sankcijos, uždrausta keliauti į JK ir įšaldytas bet koks jų turtas šioje šalyje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!