Šį kartą jis rengiamas nuotoliniu būdu.
Visgi pačios Jungtinės Valstijos šiuo metu negali ukrainiečiams atsiųsti daugiau amunicijos ir raketų, kurių šiems reikia norint atremti Rusijos invaziją. Laukdamas, kol Kongresas priims biudžetą ir galbūt patvirtins daugiau lėšų Ukrainos kovai, Vašingtonas kreipiasi į sąjungininkus, kad šie padėtų užpildyti spragą.
„Ukrainos kovoje ant kortos pastatytas visos tarptautinės bendruomenės saugumas. Esu labiau nei bet kada pasiryžęs bendradarbiauti su mūsų sąjungininkais ir partneriais, kad paremtume Ukrainą ir nudirbtume darbą“, – sakė L. Austinas įžanginėje kalboje vaizdo ryšiu.
„Raginu šią grupę gilintis ir aprūpinti Ukrainą daugiau gyvybiškai svarbių antžeminių oro gynybos sistemų ir perėmėjų“, – kalbėjo jis.
Įžanginė kalba buvo pirmasis 70 metų L. Austino, kuris atrodė šiek tiek sulysęs, viešas pasirodymas po to, kai jis buvo paguldytas į ligoninę dėl vėžio gydymo komplikacijų.
Gruodžio 22 dieną 70-ečiui gynybos vadovui buvo atlikta nedidelė vėžio gydymo operacija, o kitą dieną jis buvo paleistas namo. Tačiau sausio 1 dieną dėl komplikacijų, įskaitant pykinimą ir stiprų skausmą, jis buvo pakartotinai paguldytas į ligoninę.
Baltieji rūmai apie Austino hospitalizaciją buvo informuoti tik sausio 4-ąją, Kongresas apie tai sužinojo tik kitą dieną, o J. Bidenas vėžio diagnozę sužinojo tik sausio 9 dieną.
Pentagono vadovas, kuris sausio 1 dieną buvo paguldytas į Walterio Reedo (Valterio Rido) nacionalinį karo medicinos centrą ir jame praleido dvi savaites, kalbėjo per vaizdo ryšį iš savo rezidencijos.
Jis pabrėžė praėjusį mėnesį Vašingtono paskelbtą 250 mln. dolerių (230 mln. eurų) vertės karinės pagalbos paketą, tačiau nepateikė jokių detalių apie naują Amerikos pagalbą.
Atakos prieš Ukrainą tęsiasi
Antradienį Briuselyje NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas paskelbė apie naują 1,2 mlrd. dolerių (1,1 mlrd. eurų) vertės bendrą sutartį, pagal kurią bus nupirkta daugiau kaip 200 tūkst. 155 mm kalibro šaudmenų.
„Nors šiuo metu negalime teikti pagalbos saugumo srityje, mūsų partneriai ir toliau tai daro“, – žurnalistams pirmadienį sakė Pentagono spaudos sekretoriaus pavaduotoja Sabrina Singh.
Rusija antradienio rytą prieš Ukrainos sostinę Kyjivą, Dnipropetrovsko regioną ir Charkivo miestą surengė kompleksinę raketų ataką, per kurią žuvo mažiausiai septyni ir buvo sužeista dešimtys žmonių, apgriauta gyvenamųjų pastatų.
Ukrainos oro gynyba sugebėjo numušti bent 21 raketą, tačiau per išpuolius keturiuose Kyjivo rajonuose buvo sužeista mažiausiai 20 žmonių.
Papildomos oro gynybos sistemos ir joms skirta amunicija tebėra vienas svarbiausių Ukrainos poreikių, pirmadienį sakė S. Singh.
Gruodžio 27 dieną Pentagonas paskelbė apie paskutinį iš patvirtinto biudžeto karinės paramos paketą Ukrainai. 250 mln. dolerių vertės paketą sudarė 155 mm šoviniai, priešlėktuvinės raketos „Stinger“ ir kita ginkluotė iš JAV turimų atsargų.
Nuo to laiko JAV nebegali tiekti papildomos amunicijos, nes baigėsi šioms atsargoms papildyti skirti pinigai, o Kongresas dar nepatvirtino papildomų lėšų.
Daugiau nei 110 mlrd. dolerių (101,2 mlrd. eurų) pagalba Ukrainai ir Izraeliui, Gazos Ruože kovojančiam su islamistais „Hamas“, įstrigo dėl Kongreso ir Baltųjų rūmų nesutarimų dėl kitų politikos prioritetų, įskaitant papildomą JAV ir Meksikos sienos apsaugą.
Nuo 2022-ųjų vasario, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, JAV besiginančiai šaliai suteikė daugiau kaip 44,2 mlrd. dolerių (40,7 mlrd. eurų) vertės pagalbą saugumo srityje.
Iš jų apie 23,6 mlrd. dolerių (21,7 mlrd. eurų) vertės ginkluotė buvo paimta iš esamų karinių atsargų, o beveik 19 mlrd. dolerių (17,5 mlrd. eurų) skirti kaip ilgalaikės karinės sutartys dėl prekių, kurių įsigijimas užtruks kelis mėnesius. Taigi, nors JAV lėšos baigėsi, kai kurie anksčiau nupirkti ginklai ir toliau bus tiekiami. Dar 1,7 mlrd. dolerių (1,56 mlrd. eurų) skyrė valstybės departamentas, užsienio karinio finansavimo forma.
JAV ir maždaug 30 tarptautinių partnerių taip pat tęsia Ukrainos pajėgų apmokymus ir iki šiol įvairiose pasaulio vietose iš viso apmokyta 118 tūkst. ukrainiečių, sakė JAV kariuomenės Europoje ir Afrikoje atstovas spaudai pulkininkas Marty O'Donnellas.
Jungtinės Valstijos yra apmokiusios apie 18 tūkst. šių karių, iš jų apie 16,3 tūkst. Vokietijoje. Šiuo metu mokymuose dalyvauja dar apie 1,5 tūkst. karių.