Kaip rašo „The Hill“, M. Johnsono pozicija kritikuojant pagalbą Ukrainai suartina jį su buvusiu JAV prezidentu Donaldu Trumpu ir daugeliu konservatorių Respublikonų partijoje. Tačiau didžioji dauguma Atstovų Rūmų įstatymų leidėjų perspėja, kad Rusijos pergalės atveju iškils grėsmė Europos demokratijai ir JAV nacionaliniam saugumui.
Planas „B“ dėl paramos Ukrainai
Pažymima, kad šiuo metu abiejų partijų įstatymų leidėjai bando rasti planą „B“ ir kuo greičiau susitarti dėl kito pagalbos Ukrainai etapo. Jie nori, kad JAV prezidentas Joe Bidenas pasirašytų jį jau kovo mėnesį.
Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto vyresnysis demokratas Gregory Meeksas teigia, kad trumpame galimybių sąraše daugiausiai vilčių teikianti taktika yra peticija dėl biudžeto įvykdymo. Tai procedūrinis mechanizmas, leidžiantis 218 įstatymų leidėjų priimti įstatymų projektus, kuriuos pirmininkas atsisako svarstyti.
Tačiau verta pažymėti, kad tokios peticijos retai kada būna sėkmingos, nes daugumos partijos nariai turi pasipriešinti savo vadovybei. JAV paskutinį kartą tokia peticija buvo svarstoma 2015 m.
G. Meeksas teigė, kad jau kalbasi su respublikonais dėl peticijos pasirašymo. Jo nuomone, atsižvelgiant į M. Johnsono poziciją, tai yra realiausias būdas gauti pagalbą Ukrainai.