„Šiandien mano įsakymu Jungtinių Valstijų kariuomenė surengė operaciją, kurios metu iš Chartumo buvo išvežtas JAV vyriausybės personalas“, – pareiškime sakė J. Bidenas ir pridūrė, kad ambasada laikinai stabdo savo veiklą.
Smurtui tęsiantis jau antrą savaitę, J. Bidenas ragino nedelsiant ir besąlygiškai nutraukti ugnį, užtikrinti galimybę netrukdomai tiekti humanitarinę pagalbą ir gerbti Sudano žmonių valią.
„Didžiuojuosi nepaprastu mūsų ambasados darbuotojų, kurie drąsiai ir profesionaliai atliko savo pareigas ir įkūnijo Amerikos draugystę bei ryšį su Sudano žmonėmis, atsidavimu“, – sakė J. Bidenas.
Atskirame pareiškime JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas sakė, kad nurodė evakuoti darbuotojus ir jų šeimos narius dėl, jo žodžiais tariant, rimtos ir didėjančios grėsmės saugumui vykstant kovoms, per kurias jau žuvo šimtai žmonių ir tūkstančiai buvo sužeisti.
„Primename abiem kovojančioms šalims apie jų įsipareigojimus pagal tarptautinę humanitarinę teisę, įskaitant įsipareigojimus, susijusius su civilių gyventojų apsauga“, – sakė A. Blinkenas, pakartodamas ankstesnius raginimus pratęsti ir išplėsti paliaubų susitarimą per Id al Fitro šventę.
Valstybės sekretoriaus pavaduotojas Johnas Bassas sakė, kad evakuota mažiau nei 100 žmonių, įskaitant kai kuriuos užsienio diplomatus, ir kad vargu ar artimiausiomis dienomis JAV vyriausybė koordinuos pastangas evakuoti Amerikos piliečius iš Sudano.
Mūšiai tarp kariuomenės vado Abdel Fattaho al Burhano pajėgų ir jo buvusio pavaduotojo Mohamedo Hamdano Daglo greitojo palaikymo pajėgų (RSF) prasidėjo balandžio 15 dieną dėl ginčo dėl planuojamo RSF integravimo į reguliariąją kariuomenę.
Šis žingsnis buvo pagrindinė sąlyga susitarimui, kuriuo siekiama atkurti demokratinį pereinamąjį laikotarpį Sudane po to, kai kariuomenė 2019 metų balandį nuvertė buvusį lyderį Omarą al Bashirą po masinių piliečių protestų.