Neeiliniame Saugumo Tarybos posėdyje 13 iš 15 narių, išskyrus Maskvą ir Pekiną, pasmerkė antrąjį per tris mėnesius Pchenjano atliktą žvalgybinio palydovo bandymą, kurio metu buvo panaudota balistinių raketų technologija.
„Tai turėtų būti mus vienijantis klausimas. (...) Tačiau, trukdant Kinijai ir Rusijai, nuo 2022 metų pradžios ši Taryba nesugebėjo įvykdyti savo įsipareigojimų“, – sakė JAV ambasadorė prie JT Linda Thomas-Greenfield.
„KLDR branduolinė grėsmė didėja, o Rusija ir Kinija nevykdo savo pareigos palaikyti tarptautinę taiką ir saugumą“, – pridūrė ji, pavartodama Šiaurės Korėjos oficialaus pavadinimo santrumpą.
L. Thomas-Greenfield taip pat pasmerkė Rusijos ir Kinijos pareigūnų dalyvavimą praėjusį mėnesį vykusiame Šiaurės Korėjos kariniame parade, kuriame buvo demonstruojami nauji dronai ir branduolinį užtaisą turinčios tarpžemyninės balistinės raketos.
„Jie švenčia Saugumo Tarybos rezoliucijų pažeidimus ir toliau blokuoja Tarybos veiksmus“, – sakė L. Thomas-Greenfield apie Maskvą ir Pekiną.
2022 metų gegužę Kinija ir Rusija vetavo rezoliuciją, kuria Pchenjanui buvo nustatytos naujos sankcijos, ir nuo to laiko Saugumo Taryba nepriėmė jokios rezoliucijos ar deklaracijos dėl Šiaurės Korėjos.
Paskutinį kartą JT Saugumo Taryba bendrų veiksmų, susijusių su Šiaurės Korėja, ėmėsi 2017 metais.
Kinijos ir Rusijos atstovai teigė, kad dėl agresyvios Šiaurės Korėjos pozicijos kaltas Vašingtonas, atkreipdami dėmesį į vykstančias JAV karines pratybas su Pietų Korėja.
Šiaurės Korėja ilgą laiką tvirtino, kad jos branduolinė programa vykdoma savigynos tikslais, ir teigė, kad tas pats pasakytina ir apie jos palydovų programą.
„Mūsų žvalgybinio palydovo paleidimas yra teisėtos teisės į savigyną įgyvendinimas siekiant atgrasyti nuo vis didėjančių priešiškų Jungtinių Valstijų karinių veiksmų“, – sakė Šiaurės Korėjos ambasadorius Kim Songas ir pridūrė, kad jo šalis vis tiek niekada nepripažino JT Saugumo Tarybos rezoliucijų dėl Šiaurės Korėjos.
L. Thomas-Greenfield atmetė šią poziciją.
„Visi žinome tiesą: KLDR savo paranoją ir savanaudiškus interesus iškelia aukščiau už didžiulius Šiaurės Korėjos žmonių poreikius“, – sakė ji.
„KLDR karo mašiną skatina represijos ir žiaurumas, – pridūrė L. Thomas-Greenfield. – Tai gėdinga ir kelia didelę grėsmę taikai pasaulyje.“