„Ukraina pradėjo puolimą ir daro nuolatinę pažangą. Tai labai sunki kova“, – Briuselyje ketvirtadienį kalbėjo generolas.
„Tai labai žiauri kova, kuri greičiausiai užtruks nemažai laiko ir pareikalaus didelių išlaidų“, – cituojamas M. Milley.
Kartu generolas gyrė ukrainiečių pajėgas bei palygino Ukrainos kariuomenę su Rusijos armija.
„Jų (rusų – red. past.) vadovybė nebūtinai yra nuosekli, jų karių moralė nėra aukšta, jie sėdi gynybinėse pozicijose ir daugelis iš jų net nežino, kodėl jie ten yra“, – teigia M. Milley.
Austinas: Ukraina turi pakankamai kovinių pajėgumų vykdyti kontrpuolimą
JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas ketvirtadienį pareiškė, kad, nepaisant kontrpuolimo pradžioje Rusijos padarytų nuostolių Kyjivui, Ukraina vis dar turi pakankamai galios jį vykdyti.
Maskva paviešino vaizdo įrašus, kuriuose matyti vokiečių tankai „Leopard“ ir JAV pėstininkų kovos mašinos „Bradley“, kurios, Rusijos teigimu, buvo užgrobtos per puolimus.
„Manau, kad rusai tas pačias penkias transporto priemones mums rodė apie 1000 kartų iš 10 skirtingų kampų“, – po Ukrainos ir Vakarų rėmėjų susitikimo Briuselyje sakė L. Austinas.
„Tačiau, atvirai kalbant, ukrainiečiai vis dar turi daug kovinių pajėgumų ir kovinės galios“, – pridūrė jis.
L. Austinas teigė, kad ir taip yra aišku, jog abi pusės patirs nuostolių, tačiau dabar svarbiau, kad Kyjivas sugebėtų sutaisyti sugadintą techniką.
„Ši kova ir toliau išliks sunki, kaip mes ir tikimės, ir manau, kad galiausiai pranašumą turės tas, kuris geriausiai išsilaikys“, – sakė jis.
„Daugiausia dėmesio skiriame tam, kad užtikrintume, jog ir toliau siektume to, ko reikia Ukrainai, kad ji būtų sėkminga, – nurodė L. Austinas.
Ketvirtadienį NATO būstinėje Briuselyje susitikusios Ukrainos sąjungininkės iš Vakarų, vadovaujamos Jungtinių Valstijų, pažadėjo Kyjivui suteikti daugiau naujų ginklų.
Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pareiškė, kad pasiekta svarbi pažanga, siekiant sudaryti šalių koaliciją, norinčią pasiūlyti ukrainiečių pilotams naikintuvų F-16 mokymus.
Olandų gynybos ministrė Kajsa Ollongren teigė, kad Nyderlandai, kurie pirmieji pradėjo šią iniciatyvą, tikisi šiuos mokymus surengti šią vasarą.
Ji sakė, kad vėliau ketinama įkurti mokymo centrą vienoje iš Rytų Europos šalių, besiribojančių su Ukraina.