Į 95 mlrd. dolerių (88 mlrd. eurų) paketą įtrauktas finansavimas Izraelio kovai su islamistų grupuotės „Hamas“ kovotojais ir svarbiam strateginiam sąjungininkui Taivanui, tačiau liūto dalis būtų skirta padėti provakarietiškai Ukrainai papildyti išsekusias šaudmenų, ginklų ir kitų svarbių dalykų atsargas.
Įstatymo projekte, dėl kurio Senatas gali galutinai dar balsuoti antradienį, nenumatyti JAV imigracijos politikos pakeitimai.
Ankstesnį Senato tekstą, kuriame buvo kalbama ir apie pasienį, ir apie pagalbą užsieniui, atmetė M. Johnsono partijos nariai aukštesniuosiuose rūmuose, po to, kai jis panašiai pažadėjo jį atmesti Atstovų rūmuose, nes nerimavo, kad jame nepakankamai dėmesio skiriama neteisėtam sienos kirtimui.
„Atstovų Rūmų respublikonai nuo pat diskusijų pradžios aiškiai pasakė, kad bet kokiame vadinamajame papildomame nacionalinio saugumo teisės akte turi būti pripažinta, jog nacionalinis saugumas prasideda nuo mūsų pačių sienos“, – pareiškime teigė M. Johnsonas.
Jis anksčiau teigė, kad pirmasis Senato įstatymo projektas, į kurį įtraukti vieni griežčiausių imigracijos apribojimų per pastaruosius dešimtmečius, bet kuris, anot jo, vis dar nepakankamai griežtas, bus atmestas jo rūmuose.
Jo retorika sutapo su buvusio prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo), kuris ryžtingai ragino atmesti įstatymo projektą, kol jis vėl kandidatuoja į prezidento postą ir siekia pasinaudoti numanomu Joe Bideno (Džo Baideno) silpnumu imigracijos srityje, retorika.
Savaitgalį D. Trumpas sukėlė NATO sąjungininkių pasipiktinimą savo rinkimų kampanijos kalba, kurioje sakė, kad „skatintų“ Rusiją užpulti šalis, kurios nesilaiko gynybos išlaidų tikslų.
Pirmadienį jis atnaujino šiuos skundus, savo socialiniame tinkle „Truth“ teigdamas, kad „mes padedame Ukrainai daugiau nei 100 mlrd. dolerių (92,82 mlrd. eurų) daugiau nei NATO“, akivaizdžiai turėdamas omenyje ne tik Jungtines Valstijas, bet ir kitus sąjungininkus.
„NATO TURI ATSILYGINTI, IR DABAR (...). JEI NE, AMERIKA PIRMIAUSIA!“ – rašė jis.
Nepaisant kelis mėnesius trukusių abiejų partijų derybų dėl įstatymo projekto, Senato respublikonai galiausiai balsavo už tai, kad jis nebūtų svarstomas.
Tačiau kitam įstatymo projektui, į kurį neįtrauktos imigracijos nuostatos, pritarė pakankamai respublikonų, kad jį būtų galima svarstyti demokratų kontroliuojamame Senate, todėl beveik neabejotina, kad maždaug savaitės viduryje jis praeis galutinį balsavimą paprasta balsų dauguma.