40 metų Wei Wei ketvirtadienį buvo pakartas kalinimo įstaigoje Fukuokos mieste, kur egzekucijos laukė daugiau nei 16 metų, informavo teisingumo ministrė Masako Mori.
Wei Wei buvo nuteistas už vienos drabužių parduotuvės savininko ir jo žmonos bei dviejų vaikų apiplėšimą ir nužudymą jų namuose Fukuokoje. Nusikaltėlis kartu su dviem savo bendrininkais kinais prie aukų palaikų pritvirtino svorius ir išmetė juos į jūrą, spaudos konferencijoje sakė M. Mori.
Japonija, nepaisydama vis didėjančios tarptautinės bendruomenės kritikos, tebetaiko mirties bausmę.
„Tai buvo itin šaltakraujiškas ir žiaurus nusikaltimas – [Wei Wei] nužudė keturis nekaltus laimingos šeimos narius“, – pareiškė ministrė.
Anot Japonijos naujienų agentūros „Kyodo“, abu Wei Wei bendrininkai buvo teisiami Kinijoje. Vienam iš jų buvo skirta mirties bausmė, o kitam – kalinimas iki gyvos galvos.
Japonija ir JAV yra vienintelės Didžiojo septyneto (G-7) išsivysčiusių valstybių klubo narės, tebetaikančios mirties bausmę. Japonų vyriausybės atlikta apklausa parodė, kad didžioji visuomenės dalis palaiko egzekucijas.
Remiantis Teisingumo ministerijos duomenimis, Japonijoje šiuo metu mirties bausmės laukia 112 žmonių; 84 iš jų siekia savo bylų peržiūrėjimo.
Japonijoje egzekucijos įvykdomos slaptai, o kaliniai savo likimo nežino iki pat tos dienos, kai pakariami, ryto. 2007 metais Tokijas pradėjo viešinti asmenų, kuriems įvykdoma mirties bausmė, vardus, taip pat kai kurias jų padarytų nusikaltimų detales. Vis tik ši informacija lieka labai riboto pobūdžio.
Nuo to laiko, kai ministras pirmininkas Shinzo Abe 2012 metais sugrįžo į valdžią, jo vyriausybė įvykdė egzekucijas 39 žmonėms. Pernai Japonijoje buvo pakarti 15 žmonių, tarp jų – apokaliptinio kulto „Aum Shinrikyo“ guru ir 12 buvusių sekėjų, nuteistų už aukų pareikalavusią zarino ataką Tokijo metropolitene.
Kai kurie įstatymų leidėjai, įskaitant egzekucijoms nepritariančius valdančiosios partijos narius, neseniai įsteigė grupę, skirtą viešoms diskusijoms apie tokią bausmę skatinti.