Visoje šalyje jau daugiau nei du mėnesius kas savaitę vyksta demonstracijos.
Nepaisant demonstracijų, premjeras Benjaminas Netanyahu ir jo sąjungininkai pažadėjo tęsti kelių įstatymų projektų, kuriais Aukščiausiajam Teismui būtų atimta galimybė peržiūrėti teisės aktus, o koalicijos politikams būtų suteikta teisė kontroliuoti teisėjų paskyrimus, svarstymą.
Kritikai teigia, kad pakeitimai sugriaus šalies stabdžių ir atsvarų sistemą ir sutelks valdžią premjero ir jo sąjungininkų rankose.
„Mes protestuojame, nes jei ne, tai bus tarsi paklusnumas, ir mes niekada nesutiksime, kad šioje šalyje būtų panaikinta demokratija, – sakė protestuotoja Einat Gival-Levi. – Tikrai svarbu, kad atkreiptume dėmesį visame pasaulyje.“
Be kita ko, šimtai Izraelio moterų teisių aktyvistų, persirengusių televizijos serialo „Tarnaitės pasakojimas“ (The Handmaid's Tale) personažais, žygiavo į Tel Avivo centrą ir prisijungė prie pagrindinės protesto akcijos.
Kilus triukšmui dėl B. Netanyahu vyriausybės planuojamų teisinių pakeitimų, Izraelyje kilo viena didžiausių vidaus krizių. Be protestų, į gatves sutraukusių dešimtis tūkstančių izraeliečių ir per kuriuos neseniai prasiveržė smurtas, pasipriešinimą išreiškė visa visuomenė: verslo lyderiai ir teisininkai pasisakė prieš, jų teigimu, pražūtingus plano padarinius.
Ketvirtadienį į užsienio kelionę vykusį B. Netanyahu teko skraidinti į pagrindinį šalies tarptautinį oro uostą, kai minios automobilių ir protestuotojų neleido jam ten nuvažiuoti.
Nesutarimai neaplenkė ir Izraelio kariuomenės, kur regimas precedento neturintis susiskaldymas dėl vyriausybės planų.
Kritikai taip pat sako, kad B. Netanyahu, kuris yra teisiamas dėl korupcijos, vadovaujasi asmeninėmis nuoskaudomis ir kad pertvarka gali padėti jam išvengti kaltinimų. B. Netanyahu neigia padaręs nusižengimą ir sako, kad planuojami pakeitimai nesusiję su jo teismo procesu.
Protestuose daugiausia dalyvauja šalies pasaulietinė vidurinioji klasė. Izraelio palestiniečių mažuma, sudaranti apie 20 proc. gyventojų, protestuose beveik nedalyvauja, iš dalies dėl to, kad Izraelyje jie patiria diskriminaciją, ir dėl Izraelio elgesio su jų tautiečiais Vakarų Krante ir Gazos Ruože.