Tai įvyko po to, kai Palestinos autonomija pareiškė, kad persvarstys savo santykius su Jungtinėmis Valstijomis po to, kai Vašingtonas šią savaitę vetavo palestiniečių paraišką dėl visateisės narystės JT.
Ketvirtadienį vykusiame balsavime 12 JT Saugumo Tarybos šalių pritarė rezoliucijai, rekomenduojančiai visateisę palestiniečių narystę, o dvi šalys – Jungtinė Karalystė ir Šveicarija – susilaikė.
Tik Jungtinės Valstijos, ištikimiausios Izraelio sąjungininkės, balsavo prieš, pasinaudodamos savo veto teise ir blokuodamos rezoliuciją.
Šeštadienį Izraelio užsienio reikalų ministerijos atstovas Orenas Marmorsteinas sakė, kad ministerija „pakvies į protesto pokalbį šalių, kurios Saugumo Taryboje balsavo už palestiniečių statuso Jungtinėse Tautose paaukštinimą, ambasadorius“.
„Rytoj Prancūzijos, Japonijos, Pietų Korėjos, Maltos, Slovakijos Respublikos, Maltos ir Ekvadoro ambasadoriai bus iškviesti dėl demaršo ir jiems bus įteiktas griežtas protestas“, – teigė jis socialinio tinklo „X“ paskyroje.
„Toks pat protestas bus įteiktas ir kitoms šalims“, – sakė jis.
„Ambasadoriams bus perduota nedviprasmiška žinia: politinis gestas palestiniečiams ir raginimas pripažinti Palestinos valstybę – praėjus šešiems mėnesiams po spalio 7 dienos žudynių – yra prizas už terorizmą.“
Rezoliucijos projekte raginama rekomenduoti Generalinei Asamblėjai priimti palestiniečių valstybę į JT – vietoj dabartinio stebėtojos statuso, suteikto 2012-aisiais.
Palestiniečių valstybę yra pripažinę dauguma iš 193 JT valstybių narių – palestiniečių skaičiavimais, 137.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!