Įstatymu, kuris pirmadienį buvo priimtas 70 balsų prieš 10, aukščiausiems ministrams suteikiami įgaliojimai uždrausti užsienio kanalų, kurie laikomi keliančiais grėsmę nacionaliniam saugumui, transliacijas ir uždaryti jų biurus.
B. Netanyahu greitai išskyrė Katare įsikūrusį kanalą „Al Jazeera“, su kuriuo jo vyriausybė konfliktuoja jau seniai, dar prieš Izraelio karą su „Hamas“ Gazos Ruože.
„Teroristinis kanalas „Al Jazeera“ nebetransliuos iš Izraelio. Ketinu nedelsdamas imtis veiksmų pagal naująjį įstatymą ir sustabdyti kanalo veiklą“, – pareiškė B. Netanyahu socialiniame tinkle „X“.
Transliuotojas pasmerkė draudimą kaip „vieną iš daugelio sistemingų Izraelio išpuolių, kuriais siekiama nutildyti „Al Jazeera“, įskaitant vieno žymiausių kanalo žurnalistų nužudymą regione, jam nušviečiant Izraelio reidą 2022 metų gegužės mėnesį.
Kanalo pareiškime teigiama, kad B. Netanyahu pradėjo „įnirtingą“ ir „gėdingą“ kaltinimų kampaniją prieš juos ir pažadėjo toliau „drąsiai“ nušviesti karą.
Per šį konfliktą žuvo du kanalo korespondentai, o jų biuras apgultoje palestiniečių teritorijoje patyrė bombardavimus.
Niujorke įsikūręs Žurnalistų apsaugos komitetas (CPJ) pareiškė, kad įstatymas „prisideda prie savicenzūros ir priešiškumo spaudai atmosferos, kuri sustiprėjo prasidėjus karui tarp Izraelio ir Gazos“.
Organizacijos teigimu, nuo karo pradžios po beprecedenčio „Hamas“ išpuolio spalio 7 dieną žuvo mažiausiai 95 žurnalistai ir žiniasklaidos darbuotojai, ir tai yra „daugiausia žurnalistų gyvybių nusinešęs laikotarpis nuo 1992 metų, kai CPJ pradėjo rinkti duomenis“.
„Nepriklausomas“
Anglų ir arabų kalbomis transliuojantis „Al Jazeera“ save vadina „pirmuoju nepriklausomu naujienų kanalu arabų pasaulyje“.
1996 metais Dohoje pradėjęs veikti tinklas teigia, kad turi daugiau kaip 70 biurų visame pasaulyje, 3 000 darbuotojų ir 430 mln. žiūrovų.
Kataras, kuris finansuoja „Al Jazeera“, taip pat yra „Hamas“ lyderio Ismailo Haniyeh gyvenamoji vieta.
Įtampa tarp Izraelio ir „Al Jazeera“ po spalio 7 dienos tik išaugo. Gruodžio mėnesį per Izraelio smūgį, per kurį žuvo tinklo operatorius, buvo sužeistas „Al Jazeera“ biuro Gazoje vadovas Waelis al-Dahdouh.
Jo žmona, du vaikai ir anūkas žuvo spalio mėnesį bombarduojant centrinę Gazos Nuseirato pabėgėlių stovyklą. Jo vyriausias sūnus buvo „Al Jazeera“ žurnalistas, žuvęs sausio mėnesį Rafos mieste, kai buvo atakuotas jo automobilis.