„Vienašališkas bet kurios šalies fiktyvios palestiniečių valstybės pripažinimas realybėje, kurią mes visi žinome, bus prizas terorui ir postūmis „Hamas“, – vėlai trečiadienį socialiniame tinkle „X“ sakė G. Saaras.
„Tokie veiksmai taikos, saugumo ir stabilumo mūsų regione nepriartins, o priešingai – tik dar labiau juos nutolins“, – teigė jis.
Palestiniečių valstybę pripažįsta beveik 150 šalių. 2024-ųjų gegužę apie pripažinimą paskelbė Airija, Norvegija ir Ispanija, o birželį – Slovėnija. Šiuos žingsnius iš dalies paskatino Izraelio bombardavimo Gazos Ruože pasmerkimas per 2023-iųjų spalio 7-ąją „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį išprovokuotą karą.
Tačiau Prancūzija būtų svarbiausia Europos valstybė, pripažinusi palestiniečių valstybę; šiam žingsniui ilgą laiką priešinosi ir Jungtinės Valstijos, tačiau jo šalininkai mano, kad tai būtinas žingsnis siekiant stabilumo regione.
Trečiadienį E. Macronas pareiškė, kad Prancūzija planuoja per kelis mėnesius pripažinti palestiniečių valstybę ir gali tai padaryti birželį Niujorke vyksiančioje Jungtinių Tautų (JT) konferencijoje.
„Turime siekti pripažinimo, ir tai padarysime artimiausiais mėnesiais“, – televizijai „France 5“ sakė E. Macronas po šios savaitės vizito Egipte.
Jei žengtų tokį žingsnį, Prancūzija taip pat taptų pirmąja nuolatine JT Saugumo Tarybos nare, pripažinusia palestiniečių valstybę.
„Mūsų tikslas – birželį pirmininkauti konferencijai su Saudo Arabija, kurioje galėtume užbaigti šį kelių šalių abipusio (palestiniečių valstybės) pripažinimo judėjimą“, – pridūrė jis.
„Aš tai padarysiu, nes tikiu, kad kada nors tai bus teisinga, ir taip pat noriu dalyvauti kolektyvinėje dinamikoje, kuri taip pat turi leisti visiems Palestinos gynėjams savo ruožtu pripažinti Izraelį, o daugelis jų to nedaro“, – pridūrė jis.
Toks pripažinimas leistų Prancūzijai „aiškiai kovoti su tais, kurie neigia Izraelio teisę egzistuoti, kaip antai Iranas, ir įsipareigoti užtikrinti kolektyvinį saugumą regione“, pridūrė jis.
Prancūzija jau seniai pasisako už dviejų valstybių sprendimą Izraelio ir palestiniečių konflikte, taip pat ir po 2023-iųjų spalio išpuolio.
Tačiau oficialus Paryžiaus palestiniečių valstybės pripažinimas reikštų esminį politikos pokytį ir keltų pavojų susipriešinti su Izraeliu, kuris tvirtina, kad tokie užsienio valstybių žingsniai yra skuboti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!