Lapkričio 1 dieną laimėjęs rinkimus B. Netanyahu užsitikrino mandatą formuoti vyriausybę, kurią remia ultraortodoksų žydų partijos ir kraštutinių dešiniųjų blokas, o 73 metų B. Netanyahu turėtų grįžti į savo senąjį ministro pirmininko postą.
„Balsavimas dėl vyriausybės sudarymo vyks ketvirtadienį 11 val. (vietos ir Lietuvos laiku) per specialią Kneseto sesiją“, – sakoma parlamento pirmininko Yarivo Levino pareiškime.
Trečiadienį B. Netanyahu pareiškė, kad suformavo naują vyriausybę ir grįžta į valdžią kaip dešiniosios koalicijos, kurią analitikai vadina pačia dešiniausia Izraelio istorijoje, vadovas.
Nors tiksli ministrų kabineto sudėtis dar nepaskelbta, B. Netanyahu partija „Likud“ valdys kartu su pagrindinėmis ultraortodoksų partijomis ir kraštutinių pažiūrų bloko, veikusio Religinio sionizmo aljanso sudėtyje, nariais.
Naujosios koalicijos lyderiai bus Itamaras Ben-Gviras iš partijos „Žydų jėga“, kuris turėtų tapti nacionalinio saugumo ministru, ir Bezalelis Smotrichas iš partijos „Religinis sionizmas“, kuriam turėtų būti perduotas portfelis, atsakingas už Izraelio nausėdijas okupuotame Vakarų krante.
Abu gyvena izraeliečių nausėdijose, o I. Ben-Gviras jau seniai naudoja kurstytojišką retoriką prieš arabus.
B. Netanyahu taip pat yra siūlęs svarbų postą ultraortodoksų partijai „Shas“ priklausančiam Aryehui Deri, nors jis šiuo metu negali dirbti ministrų kabinete dėl ankstesnių teismo nuosprendžių už mokestinius nusikaltimus.
Tačiau tikimasi, kad parlamentas priims teisės aktus, kad pašalintų šią kliūtį, antradienį ir trečiadienį įvyksiant antrajam ir trečiajam įstatymo projekto svarstymams.
B. Netanyahu, kuris teisme kovoja su kaltinimais korupcija, jau yra ėjęs premjero pareigas ilgiau nei bet kas kitas Izraelyje, įskaitant 1996–1999 metus ir rekordinę 12 metų kadenciją nuo 2009 iki 2021 metų.
Jo naujoji vyriausybė kelia baimę, kad Vakarų Krante, vykstant didžiausiam smurtui Izraelio okupuotoje palestiniečių teritorijoje per beveik 20 metų, gali padaugėti karinių veiksmų.