Žurnale „Military Medical Journal“ buvo tiriamos traumos, su kuriomis Rusijos kariai susiduria karo metu.
Išvados, apie kurias pranešė nepriklausomas Rusijos naujienų portalas „Vyorstka“, parodė, kad 74,5 proc. mirčių įvyko dėl sprogimų.
Antroje vietoje (14,7 proc.) buvo mirtys dėl šautinių žaizdų iš šaulių ginklų.
Kiek daugiau nei 4 proc. mirčių įvyko dėl terminių sužalojimų ir tiek pat dėl sumušimų. Kitos mirties priežastys buvo durtinės žaizdos, paskendimas, apsinuodijimas, asfiksija.
Ukraina skaičiuoja, kad nuo karo pradžios Rusija jau neteko 674 270 karių.
Karas tęsiasi beveik trejus metus
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.