Pasak jos, Ukrainos pajėgos vykdo reikšmingą procesą bei pasiekia laimėjimų vysktančio kontrpuolimo metu. Ji taip pat pridūrė, kad ukrainiečių kontrpuolimas vyko lėtai, kadangi buvo sudėtinga prasiveržti pro minų, kurias sudėjo rusai, laukus.
„Kol kas mes negalime tikėtis greito [ukrainiečių] prasiveržimo link rusų gynybinių linijų. Ko mes turbūt galime tikėtis ir ką galbūt išvysime, jei ukrainiečiai bus pajėgūs tęsti ir išlaikyti savo sėkmę, tai tam tikrų pasiekimų įveikiant „Surovikino liniją“, – teigė ji.
ISW analitikė taip pat pastebėjo, kad ukrainiečiai pasiekė tam tikrų laimėjimų Bachmuto pakraščiuose, o šiai sričiai ginti skyrė daug kovinių pajėgų.
Vokietija tiria galimą karo nusikaltimą Ukrainoje
Vokietijos pareigūnai tiria galimą karo nusikaltimą, įvykdytą Hostomelyje, esančiame Ukrainoje, trečiadienį naujienų agentūrai AFP sakė federalinių prokurorų atstovė spaudai.
Įtariama, kad Rusijos pajėgos į šiaurės vakarus nuo Kyjivo esančiame mieste apšaudė ir sužeidė civilius, įskaitant Vokietijos pilietį, sakė atstovė spaudai.
Ji pridūrė, kad liepą buvo pradėtas incidento tyrimas, o Vokietijos prokurorai palaiko glaudžius ryšius su Ukrainos pareigūnais.
2022-ųjų kovą Vokietijos prokurorai jau pradėjo vadinamąjį struktūrinį tyrimą dėl galimų karo nusikaltimų Ukrainoje.
Struktūrinis tyrimas nėra nukreiptas prieš konkrečius įtariamuosius, bet juo siekiama surinkti įrodymus apie įtariamus nusikaltimus ir nustatyti už jų slypinčias struktūras, pavyzdžiui, vadovavimo grandinę.
Įrodymai gali būti naudojami ateityje nagrinėjant baudžiamąsias bylas prieš konkrečius įtariamuosius.
Nuo praėjusių metų vasario, kai Maskva pradėjo plataus masto invaziją kaimyninėje šalyje, Rusija smarkiai kritikuojama dėl Ukrainos miestų puolimo. Kyjivo ir Vakarų vyriausybių teigimu, Rusija atakavo mokyklas, ligonines ir gyvenamuosius kvartalus.
Hagoje įsikūręs Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) pradėjo tyrimą dėl įtariamų karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui Ukrainoje, praėjus vos kelioms dienoms po Rusijos invazijos 2022-ųjų vasario 24 dieną.
Anksčiau šiais metais TBT taip pat paskelbė V. Putino arešto orderį dėl kaltinimų karo nusikaltimais neteisėtai deportavus ukrainiečių vaikus.
Praeityje Vokietija ne kartą vykdė baudžiamąjį persekiojimą už užsienyje įvykdytus žiaurumus, įskaitant karą Sirijoje.
Ji tai daro vadovaudamasi teisiniu universaliosios jurisdikcijos principu, pagal kurį šalys gali teisti asmenis už itin sunkius nusikaltimus, įskaitant karo nusikaltimus ir genocidą, net jei jie buvo įvykdyti kitoje šalyje.