Fondas, kurį taip pat rems privatus sektorius, pirmiausia bus naudojamas šalies energetikos infrastruktūrai, sugriautai per daugiau kaip trejus su puse metų trunkantį karą, remontuoti ir atstatyti.
Be to, lėšos gali būti naudojamos pramonės įmonėms ir skaitmeninių duomenų centrams remti.
Fonde – 1 mlrd. eurų
Vokietija teigė, kad naujajame fonde, kurį remia Berlynas, Italija, Lenkija, Prancūzija ir Europos Komisija, iš pradžių bus 1 mlrd. eurų.
Kalbėdama prieš fondo veiklos pradžios paskelbimą ketvirtadienį, Vokietijos plėtros ministrė Reem Alabali Radovan sakė, kad pinigai skirti Ukrainos ekonominei plėtrai skatinti, „nes atstatymas neįmanomas be stiprios ekonomikos“.
Dviejų dienų susitikime, vykstančiame Italijos sostinėje, dalyvauja maždaug 60 šalių, taip pat tarptautinių organizacijų ir privačių bendrovių atstovai.
Europos lyderiai Romoje taip pat turėtų dalyvauti ketvirtadienio popietę vyksiančioje vadinamosios „norinčiųjų koalicijos“ – maždaug 30-ies šalių, remiančių Ukrainą, aljanso, kuriam vadovauja Didžioji Britanija ir Prancūzija – vaizdo konferencijoje. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Keiras Starmeris konferencijoje asmeniškai nedalyvauja.
Romos susitikimas yra ketvirtoji Ukrainos atstatymo konferencija nuo tada, kai Rusija 2022 m. vasaį pradėjo plataus masto invaziją; anksčiau tokie susitikimai vyko Berlyne, Jungtinėje Karalystėje ir Šveicarijoje.
Oficialiais duomenimis, iki šiol per keturias konferencijas buvo sutelkta daugiau kaip 16 mlrd. eurų. Pasaulio bankas apskaičiavo, kad Ukrainos atstatymui gali reikėti daugiau kaip 500 mlrd. eurų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!