Premjero pralaimėjimo scenarijus reikštų, jog Ispanijoje į valdžią sugrįžtų dešinieji.
P. Sanchezo Socialistų partija ketvirtą pagal dydį euro zonos ekonomiką šiuo metu valdo koalicijoje su kraštutinių kairiųjų partija „Podemos“.
8 131 savivaldybėje visoje šalyje žmonės rinks merus, taip pat bus balsuojama už 12 iš 17 Ispanijos regionų, iš kurių 10 šiuo metu valdo socialistai, vadovus ir asamblėjas.
Balsavimas prasideda 9 val. ir baigiasi 20 val. vietos (10 val. ir 21 val. Lietuvos) laiku.
Vietos savivaldos rinkimuose teisę balsuoti turi apie 35,5 mln. rinkėjų, o regionų rinkimuose – apie 18,3 mln. rinkėjų.
Pirminiai rezultatai turėtų būti paskelbti apie 22 val. vietos (23 val. Lietuvos) laiku.
Jei kairieji „pranoks lūkesčius ir sugebės išlaikyti daugumos regioninių vyriausybių kontrolę... tai rodytų, kad nacionaliniai rinkimai bus labai įtempti, ir tai būtų geras ženklas kairiųjų galimybėms išlikti valdžioje“, šią savaitę sakė politinių konsultacijų bendrovės „Eurasia Group“ analitikas Federico Santi.
Tačiau jei apklausos, kuriose prognozuojamas politinis poslinkis į dešinę, pasitvirtins, sėkmė regioniniu lygmeniu suteiks opozicijos lyderiui, konservatyviosios Liaudies partijos (PP) vadovui Alberto Nunezui Feijoo postūmį, kurio jam reikia norint laimėti šiemet vyksiančius visuotinius rinkimus, teigė F. Santi.
Sekmadienio balsavimas P. Sanchezui, einančiam pareigas nuo 2018-ųjų, kelia nerimą.
Ispanijos rinkėjai jaučia nepasitenkinimą savo kairiąją vyriausybe, nes šalyje sparčiai auga infliacija –nors Ispanijoje ji yra mažesnė nei kitose Europos Sąjungos šalyse – ir dėl to mažėja perkamoji galia.
Be to, jam sunkiai sekasi suvaldyti pakartotinių krizių, kurios sukrėtė jo kairiojo sparno koaliciją, padarinius.