Per 5 val. 30 min. vietos (4 val. Lietuvos) laiku netoli dykumų miesto Tabaso įvykusią avariją nuo bėgių nulėkė penki iš 11 traukinio vagonų, pranešė gelbėjimo tarnyba.
„17 žmonių žuvo, o 37 sužeisti žmonės nuvežti į ligoninę“, – valstybinei televizijai sakė nacionalinės gelbėjimo tarnybos atstovas Mojtaba Khaledi (Modžtaba Chaledis).
„Žuvusiųjų skaičius gali didėti, nes dauguma sužeistųjų yra kritinės būklės“, – sakė jis ir pridūrė, kad „į įvykio vietą išsiųsti 24 greitosios pagalbos automobiliai ir trys sraigtasparniai“.
Avarija įvyko maždaug už 50 km nuo Tabaso, apytikriai už 500 km į pietryčius nuo sostinės Teherano, geležinkelio linijoje, jungiančioje Tabasą su Jazdo miestu vidurio Irane.
Irano valstybinės geležinkelių kompanijos vadovo pavaduotojas Miras Hassanas Moussavi (Miras Hasanas Musavis) valstybiniam transliuotojui sakė, kad traukinyje buvo 348 keleiviai.
Traukinys nuo bėgių nulėkė kliudęs šalimais buvusį ekskavatorių, pridūrė jis.
Kai kurie sužeistieji į ligonines buvo nuskraidinti sraigtasparniais, rodo valstybinės televizijos reportažas.
Gelbėtojų komandos tikrino nuvirtusius vagonus, o netoliese buvo susirinkę smalsuoliai, matyti naujienų agentūros ISNA paskelbtose nuotraukose.
Vienoje nuotraukoje matyti šalia bėgių ant šono nuvirtęs geltonas ekskavatorius.
Avarijos vietoje apsilankė Tabaso prokuroras, pradėtas tyrimas, sakoma Irano žiniasklaidos pranešimuose.
2016 metais Irano šiaurėje, Teheraną ir antrą pagal dydį šalies miestą Mašhadą jungiančioje linijoje, susidūrus ir užsidegus dviem traukiniams žuvo 44 ir buvo sužeista dar dešimtys žmonių.
Dėl šios avarijos areštavus keturis Irano geležinkelių kompanijos darbuotojus, atsistatydino tuometinis jos vadovas.
Didžiausia geležinkelio katastrofa Irane įvyko 2004 metais, kai netoli istorinio Naišabūro miesto nuo bėgių nulėkė prekinis traukinys, gabenęs benziną, trąšas, sierą ir medvilnę. Šios avarijos metu nukentėjo penkios gyvenvietės, žuvo apie 320 žmonių ir dar 460 buvo sužeisti.
Irano geležinkelių tinklo bendras ilgis – apie 14 tūkst. kilometrų. Traukiniai vežioja žmones ir prekes po visą šalį, ypač kaimiškosiose vietovėse.