„Remiantis žvalgybos agentūrų žvalgybos ir tyrimo priemonėmis, penkiose provincijose buvo suimti keli žmonės, o atitinkamos agentūros atlieka išsamų tyrimą“, – valstybinei televizijai sakė šalies vidaus reikalų ministro pavaduotojas Majidas Mirahmadi.
Nuo lapkričio pabaigos užfiksuota nuodijimo atvejų daugybėje mokyklų, kuriose moksleivės, pranešusios apie nemalonius kvapus mokyklos patalpose, patyrė įvairių simptomų – nuo dusulio iki pykinimo ir galvos svaigimo. Kai kurios iš jų buvo gydomos ligoninėje.
„Nukentėjo dvidešimt penkios (iš 31) provincijos ir maždaug 230 mokyklų, apsinuodijo daugiau kaip 5 000 moksleivių – mergaičių ir berniukų“, – pirmadienį naujienų agentūrai ISNA sakė parlamentinio faktų nustatymo komiteto narys Mohammadas-Hassanas Assafari.
„Atliekami įvairūs tyrimai, siekiant nustatyti apnuodijimo tipą ir priežastį. Kol kas negauta jokios konkrečios informacijos apie panaudotų nuodų rūšį“, – pridūrė jis.
Mįslingi apnuodijimai sukėlė pykčio bangą ir reikalavimus valdžios institucijoms imtis veiksmų.
Jie taip pat sukėlė tarptautinį susirūpinimą ir Vakarų šalių raginimus atlikti nepriklausomą tyrimą, ypač atsižvelgiant į tai, kad apie pirmuosius atvejus pranešta netrukus po to, kai visoje šalyje prasidėjo protestai, kuriuos išprovokavo 22 metų kurdų kilmės iranietės Mahsos Amini mirtis. Ji buvo suimta už tai, kad, pasak moralės policijos pareigūnų, pažeidė griežtą šalies moterų aprangos kodą.