Vienoje įsikūrusi Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) jau keli mėnesiai ragina Iraną paaiškinti branduolinių medžiagų buvimą trijose nedeklaruotose vietose.
Šis klausimas trukdo pastangoms atgaivinti 2015 metų daugiašalį susitarimą dėl Irano branduolinės programos, pakibusį ant plauko, kai 2018 metais iš jo pasitraukė tuometinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
„Agentūros pareigūnai artimiausiomis dienomis apsilankys Teherane“, – reporteriams sakė Irano atominės energijos organizacijos vadovas Mohammadas Eslami.
„Toliau bendraujame su agentūra ir tikimės, jog galime padaryti gerą pažangą su ja, kad išspręstume kliūtis bei neaiškumus ir žengtume žingsnį į priekį“, – pridūrė jis.
TATENA delegacija planavo į Teheraną nuvykti praėjusį mėnesį, bet vizitas neįvyko agentūros valdytojų tarybai pasmerkus Irano nebendradarbiavimą dėl „techniškai patikimų“ atsakymų.
Dėl to agentūra nurodė negalinti suteikti garantijų dėl Irano branduolinės programos autentiškumo ir sąžiningumo.
Penktadienį M. Eslami sakė, kad sodrinto urano pėdsakai, aptikti Irane, į šalį buvo atgabenti iš užsienio.
Pagal 2015-ųjų susitarimą, vadinamą Bendruoju visapusišku veiksmų planu (JCPOA), Iranas įsipareigojo smarkiai apriboti savo branduolinę programą mainais į kai kurių jam taikomų ekonominių sankcijų atšaukimą.