Sostinės Dilio gatvėse susirinko dešimtys tūkstančių žmonių, mojo Vatikano spalvos vėliavomis bei skėčiais ir šaukė, apsaugininkų lydimam 87-erių metų popiežiui važiuojant gatvėmis. Iš Papua Naujosios Gvinėjos atskridęs Pranciškus atrodė geros nuotaikos, mojo ir šypsojosi būriams jį pamatyti mėginančių tikinčiųjų. Rytų Timoras yra trečiasis jo sustojimas per 12 dienų alinančią kelionę po Azijos ir Ramiojo vandenyno regioną.
Atvykusį popiežių Dilio oro uoste pasveikino garbės sargyba ir prezidentas Jose Ramosas-Horta, jam buvo padovanota tradicinė skara. Vėliau pirmadienį Pranciškus kreipsis į Rytų Timoro pareigūnus ir diplomatus, tačiau svarbiausias kelionės akcentas bus antradienį vyksiančios didžiulės mišios, per kurias tikimasi sulaukti 700 tūkst. maldininkų.
Popiežiaus Pranciškaus vizitas Rytų Timore truks tris dienas. Prieš jo apsilankymą nedideliame pajūrio mieste, įsispraudusiame tarp kalnų ir mėlynų Ombajaus sąsiaurio vandenų, buvo atliktas brangus pertvarkymas, valdžia iškėlė neturtingus gatvių gyventojus, įskaitant pardavėjus, iš rajonų, kuriais keliaus Pranciškus, ir sulaukė kritikos socialinėje žiniasklaidoje. Pasak teisių grupių, rengiantis mišioms buvo nugriauti kai kurie laikini vargšų būstai. Vyriausybės teigimu, jie buvo pastatyti nelegaliai. Ministras pirmininkas Xanana Gusmao kartu su gyventojais šlavė gatves, tvarkant miestą prieš atvykstant pontifikui.
Pranciškus yra pirmasis popiežius, apsilankęs šalyje, kurios maždaug 98 proc. gyventojų yra katalikai, tapusioje nepriklausoma 2002 m. po žiaurios Indonezijos okupacijos, per kurią žuvo daugiau nei 200 tūkst. timoriečių.
Viena skurdžiausių pasaulio valstybių yra labai priklausoma nuo pajamų iš naftos ir dujų, tačiau, ekspertų teigimu, šie ištekliai bus išeikvoti per kelerius metus. Nepaisant to, Pranciškaus vizitui vyriausybė skyrė 12 mln. dolerių, vien didžiulis mišių altorius atsiėjo milijoną. Maždaug 42 proc. Rytų Timoro gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos, todėl Pranciškus greičiausiai palies ekonomines ir socialines problemas.