Remiantis skirtingų šaltinių teigimu, JAV prezidento Joe Bideno aplinkos žmonės, prieš perduodant HIMARS sistemas, norėjo išvengti galimų rizikų, susijusių su karo eskalavimu, mat pagrindiniu Kyjivo taikiniu galėtų tapti Rusijos Federacija.
JAV savo ruožtu baiminosi, kad Ukraina gali nebetesėti duotų pažadų ir galiausiai su ginklais, kuriuos perdavė Vašingtonas, paleisti ilgojo nuotolio raketas į Rusijos teritoriją.
Ir nors JAV neperdavė ilgo nuotolio raketų ATACMS, HIMARS modifikacijos užtikrino, kad Ukraina negalėtų naudoti šių paleidimo įrenginių tolimojo nuotolio amunicijai paleisti tuo atveju, jei Kyjivui tokio tipo raketas perduotų kitos valstybės.
WSJ pastebi, kad Pentagonas atsisakė pateikti daugiau komentarų dėl atliktų HIMARS raketų paleidimo sistemų modifikacijų.
Energetikos operatorius: dėl rusų smūgių visuose Ukrainos regionuose bus išjungta elektra
Ukrainiečių nacionalinė energetikos bendrovė „Ukrenergo“ pirmadienį perspėjo, kad visoje Ukrainoje, šaliai kovojant su naujos Rusijos atakų bangos padariniais, bus taikomi avariniai elektros energijos tiekimo nutraukimai.
„Dėl apšaudymo padarinių... siekiant išlaikyti pusiausvyrą tarp elektros energijos gamybos ir vartojimo, visuose Ukrainos regionuose bus įvestas avarinio išjungimo režimas“, – sakoma „Ukrenergo“ pranešime „Telegram“.
„Pirmiausia elektros energija bus tiekiama ypatingos svarbos infrastruktūros objektams“, – priduriama jame.
„Padėtis sudėtinga, bet kontroliuojama“, – sakė operatorius po to, kai Kyjivo pajėgos paskelbė sunaikinusios daugiau kaip 60 iš 70 Maskvos paleistų raketų.
Vis dėlto „kai kurios elektrinės tam tikrą laiką negalės dirbti visu pajėgumu“, nurodė „Ukrenergo“.
„Kartu su per ateinančias 24 valandas sustiprėsiančia šalna tai lems elektros energijos deficitą sistemoje“, – teigiama pranešime.
Bendrovė informavo, kad vyksta neatidėliotini remonto darbai.
Pirmadienį Rusijos kariuomenė pripažino, kad „masiškai atakavo Ukrainos karines valdymo sistemas ir su jomis susijusius gynybos, ryšių, energetikos ir karinius objektus“.
Rusija, patyrusi žeminančių pralaimėjimų per didžiausią ginkluotą konfliktą Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, spalį pradėjo atakuoti Ukrainos energetikos infrastruktūrą, sukeldama plataus masto elektros energijos tiekimo sutrikimus.
Penktadienį Rusijos lyderis Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskvos smūgiai ukrainiečių infrastruktūrai yra „neišvengiami“.