„The Economic Times“ skelbia, jog neseniai atlikto tyrimo duomenimis, kavos gėrimas atsibudus ryte gali būti labai žalingas sveikatai. Mokslininkai įspėjo, kad juodos kavos gėrimas prieš pusryčius po to, kai tinkamai neišsimiegojote, gali pabloginti cukraus kiekio kraujyje kontrolę.
Netinkamas miegas turi poveikį
Tyrime, paskelbtame žurnale „British Journal of Nutrition“, paaiškinta, kad netinkamas miegas naktį turėjo nedidelį poveikį medžiagų apykaitai, tačiau puodelio juodos kavos išgėrimas tuščiu skrandžiu turėjo didelį poveikį gliukozės kiekio kraujyje kontrolei.
Tyrimas šokiruoja, nes priklausomybė nuo kavos tarp žmonių visame pasaulyje yra rimtas reiškinys. Daugelis jų griebiasi kavos iš pat ryto, kad pradėtų dieną kai dauguma jų yra neišsimiegoję.
Gali paveikti hormonų pusiausvyrą
Nors įsipilti sau skanios kavos yra viena iš labiausiai paplitusių priemonių, padedančių atsibusti, tai gali rimtai paveikti jūsų hormonų pusiausvyrą, parodė tyrimas, rašoma dienraščio „Daily Express“ pranešime.
Tyrimas parodė, kad prastas miegas ir kavos vartojimas, nepriklausomai vienas nuo kito, turi įtakos gliukozės toleravimui jūsų organizme ir veikia sveikų suaugusiųjų jautrumą insulinui.
Gliukozė kraujyje veikia kaip prevencinis veiksnys tokioms medicininėms problemoms kaip širdies ligos ir diabetas. Bato universiteto mokslininkai atliko tyrimą su 29 sveikomis moterimis ir vyrais, kuriems visiems buvo atlikti trys skirtingi naktiniai eksperimentai.
Gliukozė ir saldūs gėrimai
Atliekant trečiąjį testą, dalyviams buvo duodama stiprios juodos kavos iškart po to, kai jie pabudo po nakties miego. Po 30 minučių jiems taip pat buvo duota išgerti saldaus gėrimo.
Kiekvieno testo pabaigoje tyrėjai paėmė dalyvių kraujo mėginius, kad patikrintų jų gliukozės kiekį kraujyje.
Tyrimas atskleidė, kad sutrikęs miegas neturėjo reikšmingos įtakos gliukozės kiekiui dalyvių, kuriems po prasto miego nakties buvo duodama saldžių gėrimų. Tačiau išgėrus puodelį stiprios juodos kavos vos pabudus, gliukozės atsakas kraujyje į saldų gėrimą padidėjo maždaug 50 proc.
Kaip teigiama tyrime, to priežastis – kortizolis, kuris, išlaisvindamas sukauptą gliukozę, didina gliukozės kiekį kraujyje.
„Asmenys turėtų stengtis suderinti galimą stimuliuojančią kofeino turinčios kavos naudą ryte su galimu didesniu gliukozės kiekiu kraujyje ir galbūt geriau vartoti kavą po pusryčių, o ne prieš juos“, – sakė tyrimui vadovavęs Harry‘is Smithas.