Kaip rašo UNIAN, remdamasi leidinio „The New York Times“ publikacija, Ukrainos pajėgų veiksmai Kursko srityje laikoma viena didžiausių tokių karinių operacijų. O taip pat ji išsiskiriai ir tuo, kad šįkart smūgius Rusijos teritorijoje sudavė Ukrainos kariai, o ne rusų savanoriai, pavyzdžiui, „RDK“ (Rusijos savanorių korpusas).
Publikacijoje užsimenama, kad šiuo metu yra itin sudėtinga tiksliai nustatyti tokio puolimą mastą, o taip pat įvardyti ir pagrindinius tikslus. Tačiau dalis surinktų ir patikrintų duomenų atskleidžia, kad šiuo metu vyksta kur kas rimtesnės karinės operacijos Rusijos teritorijoje, o ne vadinamieji sabotažo grupių reidai.
Pasak analitiko Pasi Paroineno, Rusijos sieną, tikėtina, galėjo kirsti keli šimtai ukrainiečių karių. O vienas iš ukrainiečių tikslų, surengiant tokio pobūdžio atakas, jo teigimu, siekis atitraukti rusų pajėgas nuo fronto linijų Ukrainos teritorijoje ir tokiu būdu sumažinant patiriamą spaudimą Ukrainos pajėgoms.
„Operatyviniu ir strateginiu požiūriu šis išpuolis yra beprasmiškas“, – kalbėjo P. Paroinenas.
Jo manymu, tokiu būdu yra nekreipiamas dėmesys į turimą karių skaičių, o taip pat neįvertinami kiti resursai, kurie yra reikalingi kitose fronto linijose.
Žinomas karo analitikas Robas Lee taip pat abejoja, ar šis Ukrainos pajėgų surengtas puolimas Kursko srityje padarys didelę įtaką dabartinei situacijai fronte. „Rusija turi dideles pajėgas ir arba konvencinius pajėgumus šioje srityje, taip pat geresnes vadovavimo galimybes, kontrolę, daugiau karinių dalinių, kurie gali būti dislokuoti ir kurie naudojami Ukrainoje.
Mažai tikėtina, kad ši operacija privers Rusiją išvesti dideles pajėgas iš Ukrainos“, – kalbėjo analitikas.
Vokietijos karo ekspertas: įvykiai Kursko srityje turi operatyvinę reikšmę
Įvykiai su Ukraina besiribojančioje Rusijos Kursko srityje turi ne tik simbolinę, bet ir praktinę reikšmę Ukrainai, „Ukrinform“ korespondentui sakė Vokietijos Bundestago įstatymų leidėjas ir gynybos politikos ekspertas Roderichas Kiesewetteris.
„Ukrainos sėkmė Kursko srityje turi ne tik simbolinę reikšmę, bet ir karinį strateginį ar bent jau operatyvinį poveikį“, – sakė buvęs Vokietijos kariuomenės Bundesvero generalinio štabo pulkininkas.
Jo vertinimu, karinėmis operacijomis Kurske siekiama, kad Rusijos pajėgos būtų surištos rajone ir patirtų didelių nuostolių, taip būtų sumažintas spaudimas fronto linijose, nes Rusija bus priversta išlaikyti savo karinius pajėgumus rajone ir net juos sustiprinti atitraukiant kariuomenę iš kitų krypčių. Tai taip pat gali sustabdyti arba apriboti Rusijos aviacijos reidus, rengiamus iš Kursko srities oro erdvės.
„Ukraina imasi kryptingų veiksmų prieš vadinamuosius Rusijos placdarmus, iš kurių Rusija puola Ukrainą“, – sakė Vokietijos politikas.
Rugpjūčio 6 d. Rusijos „Telegram“ kanaluose pasirodė pranešimai apie Kursko srityje prie Ukrainos sienos vykstančius mūšius. Buvo sakoma, kad Ukrainos kariškiai „įsiveržė“ į regioną.
Ukrainos kariuomenė nepaskelbė jokių oficialių pareiškimų šiuo klausimu.
Karo tyrimų instituto (ISW) ekspertai išanalizavo Rusijos pranešimus apie tariamą įsiveržimą ir padarė išvadą, kad vietos valdžios visuomenei pateikiama įvykių versija skiriasi nuo to, ką sako Rusijos gynybos ministerija ir Federalinė saugumo tarnyba (FST).
Pasak Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos Kovos su dezinformacija centro vadovo Andrijaus Kovalenkos, Rusijos propagandistams pavesta nukreipti visuomenės dėmesį nuo įvykių Rusijos Kursko srityje į mūšius Ukrainos Donecko ir Luhansko srityse.