Pasak jos, „realus retų kraujo krešėjimo atvejų paaiškinimas“ yra imuninis atsakas į vakciną. Ateityje bus skelbiamos tolesnės rekomendacijos, ir toliau bus stebimas vakcinos saugumas bei veiksmingumas, pranešė EVA.
Agentūros vadovė Emer Cooke pažymėjo, kad „Oxford/AstraZeneca“ vakcina turėtų būti naudojama visose amžiaus grupėse, o neįprasti kraujo krešumo sutrikimai turės būti nurodomi preparato aprašyme kaip „labai reti šalutiniai efektai“.
EVA mokslininkai pažymėjo, kad iš 25 mln. paskiepytų žmonių tokių atvejų pasitaikė apie 60. Didžioji dauguma jų – jaunos moterys.
EVA atstovas: „aiškus“ ryšys tarp vakcinos ir kraujo krešulių
Italijos žiniasklaida antradienį citavo vienas aukšto rango EVA pareigūną, sakiusį, kad yra „aiškus“ ryšys tarp „AstraZeneca“ skiepų ir kraujo krešulių, taip pat kad agentūra artimiausiu laiku paskelbs šią informaciją.
„Mano nuomone – dabar tai galime pasakyti – aišku, kad yra ryšys su šia vakcina“, nors kol kas neaišku, kas lemia tokią reakciją, laikraščiui „Il Messaggero“ sakė EVA vakcinų programos vadovas Marco Cavaleri.
Tačiau vėliau antradienį EVA pareiškė „dar nepriėjusi išvados“ ir pabrėžė, kad „vertinimas tebevyksta“.
Agentūra iki šiol teigė, kad „AstraZeneca“ vakcina yra saugi ir veiksminga, taip pat kad jos nauda išvengiant sunkių susirgimo atvejų ir mirčių aiškiai nusveria galimą riziką.
Praeitą savaitę po ekspertų komiteto pasitarimo EVA sakė išnagrinėjusi žinomus kraujo krešulių susidarymo atvejus nenustačiusi „jokių specifinių rizikos veiksnių“, tokių kaip amžius, lytis arba ankstesnė sveikatos būklė.