Šiam tikslui skirta beveik 160 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų, verslas galės gauti tiesiogines ILTE (anksčiau – „Invegos“) teikiamas paskolas bei dotacijas, penktadienį pranešė Finansų ministerija.
Finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė–Markevičienė teigė, kad iki šiol ES fondai gynybos ir saugumo įmonėms nebuvo pasiekiami, tačiau geopolitiniai iššūkiai suteikė impulsą ES peržiūrėti nusistovėjusias taisykles ir atverti fondų investicijas šiam sektoriui.
„Atsižvelgdami į gynybos ir saugumo pramonės poreikį investicijoms, iniciavome pokyčius, kurie, tikimės, sudarys dar patrauklesnes sąlygas verslams drąsiau investuoti į savo projektų įgyvendinimą. Tai leis užtikrinti, kad gynybos ir saugumo srityje veikiančios įmonės taptų inovatyvesnės, konkurencingesnės ir atsparesnės iššūkiams“, – pranešime teigė V. Česnulevičiūtė–Markevičienė.
Po pakeitimo mažos ir vidutinės bei didelės saugumo įmonės galės gauti finansavimą paskolų ir dotacijų forma tarptautiškumui skatinti, verslo procesų modernizavimui ir skaitmenizavimui.
Programos pakeitimai taip pat sudarys galimybes žmonėms pasikeisti taršius ir neefektyvius šildymo įrenginius į netaršius ir taip prisidėti prie energetinio efektyvumo tikslų.
Taip pat programos pakeitimu suteikiama galimybė ne tik privatiems, bet ir viešiesiems kultūros paveldo valdytojams gauti paskolas kultūros paslaugų vykdymui. Investicijomis galės būti atnaujinami visi į šalies Kultūros vertybių registrą įtraukti objektai: dvarai, pilys, architektūriniai ir kultūriniai ansambliai. Šiam tikslui skirta 5,5 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų.
Darnaus judumo srityje pakeitimais sudaromos galimybės savivaldybėse įrengti viešai prieinamą elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą privačių žemės sklypų vietose. Taip pat bus finansuojami dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūros projektai pagal „Darnaus judumo“ miestų planus.
Investicijos bus padalintos visiems šalies regionams, kuriuose esančios savivaldybės ES fondų lėšomis pasirengė darnaus judumo planus.