Europos Sąjunga
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis socialiniame tinkle „Twitter“ sakė, kad blokas gali „pasikliauti Prancūzija dar penkerius metus“.
Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen taip pat pasveikino E. Macroną, sakydama, jog „džiaugiasi, kad galės tęsti puikų bendradarbiavimą“.
JAV
JAV prezidentas Joe Bidenas pavadino Paryžių „svarbiu partneriu kovojant su pasauliniais iššūkiais“.
„Tikiuosi, kad ir toliau glaudžiai bendradarbiausime, įskaitant paramą Ukrainai, demokratijos gynimą ir kovą su klimato kaita“, – „Twitter“ parašė J. Bidenas.
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas irgi pasveikino E. Macroną su pergale, sakydamas, kad Vašingtonas tikisi toliau glaudžiai bendradarbiauti su JAV sąjungininku.
„Tikimės ir toliau glaudžiai bendradarbiauti su Prancūzija sprendžiant pasaulinius iššūkius, paremti mūsų ilgą ir tvirtą Aljansą ir draugystę“, – tviteryje parašė A. Blinkenas.
Vokietija
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas sakė, kad Prancūzijos „rinkėjai šiandien pasiuntė stiprų pasitikėjimo Europa balsą“.
„Džiaugiuosi, kad tęsime mūsų gerą bendradarbiavimą“, – per tviterį parašė jis.
Jungtinė Karalystė
Britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pavadino Prancūziją „viena artimiausių ir svarbiausių mūsų sąjungininkių“.
„Tikiuosi tęsti darbą kartu dėl klausimų, labiausiai rūpinčių mūsų abiem šalims ir pasauliui“, – per „Twitter“ parašė B. Johnsonas.
Ukraina
Prezidentas Volodymyras Zelenskis, kuris nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną kelis kartus kalbėjosi su E. Macronu, telefonu pasveikino savo kolegą iš Prancūzijos.
Ukrainiečių lyderis tviteryje pavadino E. Macroną „tikru Ukrainos draugu“.
„Linkiu jam tolesnės sėkmės [Prancūzijos] žmonių labui. Vertinu jo paramą ir esu įsitikinęs, kad kartu einame naujų bendrų pergalių link“, – parašė V. Zelenskis ukrainiečių ir prancūzų kalbomis.
Australija
Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas pabrėžė, kad E. Macrono pergalė yra „puiki liberalios demokratijos veikimo nepastoviais laikais išraiška“.
„Linkime jums ir Prancūzijai visokeriopos sėkmės, ypač kalbant apie jūsų lyderystę Europoje ir svarbios Australijos partnerės Indijos ir Ramiojo vandenynų regione vaidmenį“, – tviteryje parašė S. Morrisonas.
Lapkritį E. Macronas apkaltino savo kolegą australą melu dėl daugiamilijardinės povandeninių laivų įsigijimo sutarties, kurią Kanbera nutraukė be įspėjimo.
Kanada
Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau sakė „besitikintis tęsti mūsų darbą kartu dėl klausimų, labiausiai rūpinčių Kanados ir Prancūzijos žmonėms – pradedant demokratijos gynimu, baigiant kova su klimato kaita, gerų darbo vietų kūrimu ir viduriniosios klasės ekonominiu augimu“.
Indija
Premjeras Narendra Modi pasveikino savo „draugą“ su perrinkimu.
„Tikiuosi, kad ir toliau bendradarbiausime gilindami Indijos ir Prancūzijos strateginę partnerystę“, – parašė N. Modi.
Italija
Italijos premjeras Mario Draghi E. Macrono pergalę pavadino „puikia naujiena visai Europai“.
Ispanija
„Piliečiai pasirinko Prancūziją, įsipareigojusią dėl laisvos, stiprios ir teisingos ES. Demokratija laimi. Europa laimi, – tviteryje parašė Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas. – Sveikinimai Emmanueliui Macronui.“
Belgija
Belgijos ministras pirmininkas Alexander'as De Croo sakė, kad prancūzų rinkėjai „tvirtai pasirinko tikrumą ir Šviečiamojo amžiaus vertybes“.
Jungtinės Tautos
Jungtinių Tautų vyriausiasis pabėgėlių reikalų komisaras Filippo Grandi perdavė E. Macronui „šiltus sveikinimus“ ir sakė, kad jo organizacija toliau tikėsis Prancūzijos vadovo paramos misijoms Europoje ir pasaulyje, „kai humanitariniai iššūkiai ir pabėgėlių krizės sulig kiekviena diena darosi vis rimtesni“.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas sakė, kad tikisi „tęsti svarbią partnerystę“ su Prancūzija „dėl sveikesnio, saugesnio, sąžiningesnio pasaulio“.
Airija
Airijos premjeras Michealas Martinas gyrė E. Macrono „principingą ir dinamišką lyderystę“, svarbią „ne tik Prancūzijai, bet ir Europai“.
Šveicarija
Šveicarijos prezidentas Ignazio Cassisas išreiškė viltį „tęsti mūsų gerą bendradarbiavimą“ ir pabrėžė glaudžius ryšius tarp abiejų kaimyninių šalių.
Švedija
Švedijos premjerė Magdalena Andersson pasiuntė „šilčiausius sveikinimus“.
„Tęskime savo glaudų bendradarbiavimą – dvišalį ir dėl konkurencingos, žalios bei atsparios Europos Sąjungos“, – tviteryje parašė ji.
Norvegija
Norvegijos premjeras Jonas Gahras Store sakė, kad Prancūzija pasirinko „liberalią demokratiją, o ne kraštutinę dešinę“.
Pasak jo, laukia svarbios užduotys suvienyti prancūzus ir „priimti drąsius sprendimus dėl klimato“. J. G. Store taip pat paragino glaudžiau bendradarbiauti Europoje, vieningai laikytis prieš „autoritarines jėgas ir karą“.
Gabonas
Buvusios Prancūzijos kolonijos Gabono prezidentas Ali Bongo Ondimba gyrė E. Macrono „tviskantį perrinkimą“.
„Mūsų abi šalys, neskaitant bendros praeities, turi kurti ateitį“, – pabrėžė jis.