Dalinys 54777 priklauso GRU, Rusijos užsienio šalių žvalgybos tarnybai. Atsakingas jis už „psichologinio karo“ operacijas ir įtaką visuomeninei nuomonei – vienai iš trijų „informacinio pasipriešinimo“ sudedamųjų (kartu su veikla kibernetinėje erdvėje ir Rusijos apsauga nuo išorės poveikio).
Savo ataskaitoje „Valisluureamet“, Estijos užsienio žvalgybos departamentas, išsamiai aprašo šio slapto padalinio funkcijas, kurio pagrindinis taikinys yra „politiniai lyderiai, kariuomenės atstovai ir jų šeimos nariai, civiliai ir tam tikros konkrečios grupės (etninės ar religinės mažumos, opozicijos ar verslo struktūros) draugiškose, neutraliose ar priešiškose valstybėse. Estų teigimu, potencialiu šio dalinio žvalgybininkų taikiniu gali tapti viso pasaulio gyventojai už Rusijos ribų, rašoma „Le Figaro“.
Ataskaitoje atskleidžiama ir PSYOP (angl. Psychological operations) būrių veikla. 54777 dalinio kariai atlieka kasdienį temų, kurios domina GRU, monitoringą, stebimos „įtakingų Vakarų šalių žiniasklaidos“ publikacijos. Vėliau jos yra retransliuojamos, įskaitant ir per fiktyvius įrašus socialiniuose tinkluose („Twitter“, „Facebook“, „Reddit“ ar VK), jeigu tai yra naudinga Rusijos interesams. Ataskaitoje teigiama, kad psichologinio karo tikslas – keisti užsienio auditorijos požiūrį ir elgesį.
GRU darbuotojai vadovauja ir naujienų portalams
Manipuliacijos informacija taip pat yra šio dalinio užduotis. „2020-aisiais anglakalbiai tinklapiai, kuriuose kontroliuoja GRU, tokie kaip „InfoRos“, „InfoBrics.org“ ar „OneWorld.press“, platino melagingą informaciją apie COVID-19 pandemiją“, – rašoma ataskaitoje.
Pavyzdžiui, buvo skleidžiama informacija, kad JAV pasinaudojo epidemija, kad primestų kitiems savo pasaulinės tvarkos įsivaizdavimą, arba kad koronavirusas iš tiesų buvo amerikiečių panaudotas biologinis ginklas.
Estų žvalgyba netgi aptiko, kad keli buvę 54777 padalinio vadovai (Aleksandras Kostiuchinas, Aleksandras Starunskis, Denisas Tiurinas ar Sergejus Pantelejevas) taip pat yra ir prorusiškų naujienų portalų įkūrėjai.
Savo 80 puslapių apimties ataskaitoje Valisluureamet eilinį sykį primena ir visas Rusijos keliamas grėsmes: kaimyninių šalių kontrolė ar destabilizavimas, kibernetiniai veiksmai, naujų desantinių-šturmo dalinių (gebėsiančių jau šio dešimtmečio viduryje užtikrinti strateginius Rusijos tikslus „laikinoje pilkojoje zonoje“, dar iki prasidedant formaliai konflikto pradžiai) vystymas.
Ataskaitoje taip pat pažymėtos ir silpnosios Rusijos modelio pusės. Ilgesnį laikotarpį Rusijoje krintant pragyvenimo lygiui galimi itin didelio masto protestai, o kova dėl visuomenės nuomonės darosi vis aršesnė ir pačioje Rusijoje.