ES pratęsė sankcijas prie protestų malšinimo prisidėjusiems Baltarusijos pareigūnams

Europos Sąjunga ketvirtadienį metams pratęsė sankcijas, įvestas autoritarinio Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimui dėl brutalaus antivyriausybinių protestų malšinimo.

Pernai blokas paskelbė sankcijas 88 asmenims, siejamiems su represijomis, įskaitant A. Lukašenką ir jo sūnų; visiems jiems uždrausta įvažiuoti į Bendrijos teritoriją, jų turtas įšaldytas.

Bendrija šiuo metu svarsto, ar ketvirtą kartą papildyti šį „juodąjį“ sąrašą naujais vardais, A. Lukašenkai atsisakant palikti valdžią, nepaisant plataus priešinimosi jo režimui.

Baltarusiją kelis mėnesius buvo apėmę masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis prezidentas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, rezultatus.

Policija prieš demonstrantus panaudojo gumines kulkas, ašarines dujas ir vandens patrankas; tūkstančiai žmonių buvo sulaikyti.

Baltarusijos valdžia pastarosiomis dienomis smarkiau persekioja oponentus: daugybės žurnalistų, žmogaus teisių gynėjų ir profsąjungų atstovų namuose ir biuruose atliktos kratos.

Praėjusią savaitę ES pasmerkė Minsko vykdomą „gėdingą susidorojimą prieš žiniasklaidą“, Baltarusijos teismui skyrus dvejų metų laisvės atėmimo bausmes dviem televizijos „Belsat“ žurnalistėms, filmavusioms vieną protesto akciją.


Rašyti komentarą...
R
Romualdas
2021-02-26 13:05:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va čia tikras straipsnis pabrėžiantis kad batka valdo šalį nuo 1994m.nes kitur jau pamiršta parašyti.sklerozė atleidžiama taip ir toliau nepamirškit 1994m.
Atsakyti
0

J
Jonas
2021-02-26 13:07:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl ištrynėt komentara aš jau pamiršau kad batka valdo šalį nuo 1994m.
Atsakyti
0

G
Gintaras
2021-02-26 13:59:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Prancuzam ivede sankcijas,kaip liaudis kele riauses
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų