Pokalbio telefonu metu E. Macronas pareiškė, kad Prancūzija visiškai nepritaria Izraelio puolimui Gazos Ruožo pietiniame Rafos mieste ir pabrėžė, kad susitarimas dėl ugnies nutraukimo turėtų būti pasiektas nedelsiant, pranešė jo biuras.
Jis taip pat sakė, kad būtina atidaryti visus sienos perėjimo punktus į Gazos Ruožą, kad į palestiniečių teritoriją būtų galima pristatyti pagalbą, pridūrė jo biuras.
E. Macronas teigė, kad nepakankama prieiga prie „gyventojų, esančių visiškoje humanitarinėje krizėje, yra nepateisinama“, pranešė jo biuras.
Jis sakė, kad „būtina atidaryti Ašdodo uostą“ Izraelyje į šiaurę nuo Gazos Ruožo, „tiesioginį sausumos kelią iš Jordanijos ir visus sienos kirtimo punktus“.
Prancūzijos prezidentas taip pat paragino „ministrą pirmininką ir visus Izraelio vadovus išdrįsti pasiūlyti savo piliečiams taikos ateitį“, kurią, jo nuomone, galima pasiekti tik „sukūrus palestiniečių valstybę“, sakoma pareiškime.
Įveda sankcijas
Prancūzija antradienį pareiškė, kad įveda sankcijas 28 Izraelio naujakuriams, kuriuos kaltina žmogaus teisių pažeidimais prieš palestiniečių civilius okupuotame Vakarų Krante.
Prancūzija taip pat sieks sankcijų Europos lygiu, sakė ministerija.
Spalio 7 dieną „Hamas“ Izraelio pietuose surengus brutalų išpuolį, dėl kurio kilo karas, kovotojai į nelaisvę paėmė apie 250 žmonių. Po lapkritį sudarytų paliaubų, kurių metu dalis įkaitų buvo paleisti, Gazos Ruože liko apie 130 žmonių, iš kurių, Izraelio pareigūnų teigimu, 29 yra žuvę.
Per „Hamas“ išpuolį Izraelyje žuvo apie 1 160 žmonių, daugiausia civilių, rodo AFP duomenys, pagrįsti oficialiais Izraelio duomenimis.
Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per Izraelio atsakomąjį bombardavimą ir sausumos puolimą anklave žuvo mažiausiai 28 576 žmonės, daugiausia moterys ir vaikai.