Eksperto teigimu, Ukrainos pajėgos perėjo į trečiąjį pasipriešinimo etapą – laikinai užimtų teritorijų išlaisvinimą.
„Taip pat reikia pasakyti, kad okupacinei armijai Chersono srities teritorijoje trūksta ir sunkiųjų šarvuočių, ir, svarbiausia, amunicijos. Tai susiję su papildomų dalinių perdislokavimu iš Krymo teritorijos bei amunicijos pervežimu iš Baltarusijos Respublikos.
Užfiksuotas iki šimto vagonų perdislokavimas. Visa tai rodo, kad į okupacinių pajėgų pozicijas Chersono srityje realiai atsitrenkia ginkluotosios pajėgos. O artimiausiu metu išgirsime žinutę iš ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo apie veržimąsi gilyn į okupuotas teritorijas“, – kalbėjo ekspertas.
D. Snegiriovo vertinimu, padėtis Ukrainos rytuose šiuo metu yra sunki, tačiau kontroliuojama. Šiuo metu gynybos linija eina palei Soledarą, Bakhmutą ir Slovjanską. Paskutinę savaitę jokių teritorinių nuolaidų Ukraina čia nepadarė, be to, rusams nepavyko išsiveržti į Luhansko ir Donecko sričių administracines sienas.
Dar liepos 9-ąją Ukraina paragino Chersono srities gyventojus evakuotis į saugesnes vietas. Pažymėta, kad jeigu žmonės to padaryti negali, turėtų apsirūpinti maisto, vandens ir kitų būtinų dalykų atsargomis.
Liepos 10-ąją Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščiuk pareiškė, kad raginimas evakuotis yra susijęs su žmonių gyvybių išsaugojimu. Ji teigė, kad Ukrainos pajėgos čia planuoja pradėti kontrpuolimą.
Savaitgalį Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pareiškė, kad šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis įsakė kariuomenei deokupuoti pakrantės zonas pietuose. Ministras taip pat teigė, kad tam Ukraina renka milijonines karines pajėgas, aprūpintas Vakarų ginkluote.