Kalbinti pareigūnai sakė, kad nemano, jog V. Zelenskio atsivežtas planas padės pasiekti proveržį kare.
Vienas asmuo, susipažinęs su V. Zelenskio pokalbiais su užsienio šalių vadovais, sakė, kad vadinamajame prezidento „pergalės plane“ nėra jokių realių staigmenų ir kad tai nėra esminis žaidimo posūkis. Kitas pareigūnas planą apibūdino kaip „pageidavimų sąrašą“.
Auga Ukrainos sąjungininkų pesimizmas
Niūrus plano vertinimas pabrėžia vis gilėjantį sąjungininkų šalių pesimizmą. Sąjungininkai baiminasi, kad parama Ukrainai susilpnės, jei po rinkimų JAV į valdžią grįš buvęs prezidentas Donaldas Trumpas.
Bent viena šalis iš sąjungininkių pasiūlė, kad atėjo laikas naujam ryšių su V. Putinu raundui, kurį turėtų surengti V. Zelenskis arba kitos šalys, sakė pareigūnai.
Vakarų šalys taip pat pradeda nerimauti dėl savo saugumo, nes Rusija skuba gaminti ginklus, kurie gali turėti įtakos ne tik Ukrainai. Maskva ketina 2025 m. padidinti gynybos išlaidas iki istoriškai aukščiausio lygio – 13,2 trilijono rublių.
V. Zelenskis savo planą pristato Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metinio susitikimo kuluaruose. Vienas pareigūnas sakė, kad nors sąjungininkai nori remti Ukrainą tiek laiko, kiek reikės, jis turi paaiškinti, kaip galėtų atrodyti taika.
V. Zelenskis penktadienį žurnalistams sakė, kad šiuo planu siekiama, jog jo šalis užimtų tvirtesnę poziciją būsimose diplomatinėse derybose su Rusija. Kyjivas nerimavo, kad paliaubos be aiškių garantijų paliks V. Putinui laisvę vėl smogti po to, kai jis vėl apsiginkluos.
Pasak vieno pareigūno, nesant jokių ženklų, kad Kremlius planuoja atsitraukti, sąjungininkai taip pat aptaria galimybę tiesiogiai kreiptis į V. Putiną prieš lapkritį numatytą G-20 susitikimą Brazilijoje.
Butent zemataitis taip ir sake kad bus. Dujos tekes i vokietija, ispanija jau dabar statosi atomine elektrine, pirkdami urana ir samdydami rusus statybai.....