Apie tai rašo leidinys „Politico“.
A. Carnsas per konferenciją Londone sakė, kad dabartinis Didžiosios Britanijos kariuomenės dydis reiškia, kad pajėgos per 12 mėnesių būtų sunaikintos, jei kiltų panašaus masto konfliktas kaip Ukrainoje. Jo teigimu, kare Ukrainoje kasdien žūsta arba būna sužeista apie 1500 Rusijos karių.
„Didelio masto karo metu – ne riboto įsikišimo, o panašaus į Ukrainą – mūsų kariuomenė, lyginant su dabartiniu aukų skaičiumi, būtų išeikvota per 6-12 mėnesių“, – sakė A. Carnsas.
Jo teigimu, svarbu turėti aukštą rezervo karių lygį, kurie tokiomis aplinkybėmis būtų „kritiškai svarbūs“.
A. Carnsas sako, kad be jų būtų neįmanoma generuoti masės ir atlikti daugybės gynybos užduočių.
„Tai nereiškia, kad mums reikia didesnės kariuomenės. Tai reiškia, kad krizės atveju reikia gebėti greitai generuoti masę“, – pridūrė jis.
Britų kariuomenės vadas: atsidūrėme ant „trečiojo branduolinio amžiaus“ slenksčio
Jungtinės Karalystės kariuomenės vadas Tony Radakinas perspėjo, kad pasaulis atsidūrė ant trečiojo branduolinio amžiaus slenksčio, o saugumui užtikrinti „beveik visiškai nėra“ barjerų, rašo „Financial Times“.
Anot jo, po Šaltojo karo ir nusiginklavimo pastangų, pasaulis žengia į naują dviprasmiškesnę erą. Jo vertinimu, pagrindinis klausimas yra tai, ar Vakari sugebės „pripažinti, kad viena era baigėsi ir prasidėjo kita“.
„Ar suprantame, kas pastatyta ant kortos? Ir ar esame pakankamai motyvuoti reaguoti?“ – trečiadienį klausė jis.
„Esame trečiojo branduolinio amžiaus aušroje <...>, kurį apibūdina plintančios branduolinės ir ardomosios technologijos ir beveik visiškas ankstesnių saugumo architektūrų nebuvimas“, – sako jis.
T. Radakinas taip pat pakomentavo tūkstančių Šiaurės Korėjos karių dislokavimą prie Ukrainos sienos. Tai jis pavadino „ypatingiausiu metų įvykiu“ ir perspėjo, kad po to jų gali būti dislokuota dar dešimtys tūkstančių. Jo vertinimu, Maskvos gynybos paktas su Pchenjanu „gali apimti abiejų šalių apsikeitimą jautriausiomis technologijomis ir patirtimi“.
T. Radakinas taip pat nurodė, kad susirūpinimą kelia Kinijos branduolinių ginklų kūrimas ir Irano bei Šiaurės Korėjos branduolinės programos. Nepaisant niūrių pastabų, V. Radakinas teigė, kad JK ir jos NATO sąjungininkės yra saugios. Tikėtina, kad Maskva nepradėtų tiesioginio puolimo, nes „žino, kad atsakas būtų pribloškiantis, nesvarbu, ar tai būtų konvencinis, ar branduolinis puolimas, NATO atgrasymo strategija veikia“, – sako jis.
Britų kariuomenės vadas paragino NATO išlikti stipria.
„Kad išvengtume tragedijos, turime jausti jos pavojų, o šis pavojus vis didėja. Pasaulis pavojingesnis, iššūkiai didesni. Tačiau mes turime pajėgumų, struktūrų ir laiko šiems iššūkiams įveikti. Tai yra mūsų pasirinkimas“, – pabrėžia jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!