• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga penktadienį įtraukė kinų apsipirkimo programėlę „Temu“ į skaitmeninių įmonių, kurioms dėl jų dydžio taikomi griežtesni reikalavimai, sąrašą, todėl bendrovė turės atitikti naujas griežtas saugos taisykles, pranešė vienas bloko pareigūnas.

Europos Sąjunga penktadienį įtraukė kinų apsipirkimo programėlę „Temu“ į skaitmeninių įmonių, kurioms dėl jų dydžio taikomi griežtesni reikalavimai, sąrašą, todėl bendrovė turės atitikti naujas griežtas saugos taisykles, pranešė vienas bloko pareigūnas.

REKLAMA

Ši internetinė parduotuvė, siūlanti stulbinamai žemas kainas ir daugybę prekių, yra viena sparčiausiai populiarėjančių programėlių Europoje, nors į ES rinką įžengė tik 2023-iųjų balandį. Vis dėlto dėl verslo praktikos, reklamų ir vartotojų duomenų tvarkymo sulaukia vis didesnio tarnybų ir vartotojų teisių gynimo grupių dėmesio.

„Temu“ prisijungė prie tokių prekyviečių kaip „AliExpress“, „Amazon“, „Shein“ ir „Zalando“, įtrauktų į 24 labai didelių interneto platformų, turinčių daugiau kaip 45 mln. aktyvių naudotojų per mėnesį ES, sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo rugsėjo pabaigos, praėjus keturiems mėnesiams po priskyrimo šiai kategorijai, „Temu“ turės taikyti griežtesnes taisykles pagal Skaitmeninių paslaugų aktą (DSA) – naują svarbų ES įstatymą, reglamentuojantį internetines platformas, naujienų agentūrai AFP sakė Europos Komisijos pareigūnas.

REKLAMA

Tarp platformų, kurioms taikomas DSA, yra „Snapchat“, „TikTok“ ir „YouTube“.

Reikalauja ištirti „Temu“ veiklą

Kinijos elektroninės prekybos milžinei „Pinduoduo“ priklausanti „Temu“ anksčiau šiais metais teigė, kad 27 šalių bloke ji turi vidutiniškai apie 75 mln. aktyvių naudotojų per mėnesį.

Anksčiau šį mėnesį Europos vartotojų organizacija (BEUC) apkaltino „Temu“ pažeidus DSA manipuliuojant savo vartotojais, kad šie išleistų daugiau.

REKLAMA
REKLAMA

BEUC pateikė skundą Europos Komisijai, o 17 organizacijų, tarp jų – įsikūrusios Prancūzijoje, Vokietijoje ir Ispanijoje, kreipėsi į nacionalines valdžios institucijas, reikalaudamos ištirti „Temu“ veiklą.

Platforma sulaukė spaudimo ir už Europos ribų. Pietų Korėjos reguliavimo institucijos tiria ją dėl įtarimų nesąžininga veikla, įskaitant melagingą reklamą.

„Temu“ pareiškime teigiama, kad ji pripažįsta priskyrimą prie labai didelių interneto platformų, ir pabrėžia, kad „esame visiškai įsipareigoję laikytis DSA nustatytų taisyklių ir nuostatų, kad užtikrintume savo naudotojų Europos Sąjungoje saugumą, skaidrumą ir apsaugą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į ES akiratį vis dažniau patenka technologijų milžinės, o blokas stiprina savo teisinį arsenalą, pradėdamas tyrimus kai kurių populiariausių pasaulyje programėlių atžvilgiu.

Remdamasi DSA, ES pradėjo tyrimus dėl „Meta“ socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“, taip pat – „TikTok“, „X“ ir elektroninės parduotuvės „AliExpress“ ir „Shein“.

DSA nustatyta, kad įmonės privalo kasmet rengti rizikos vertinimus dėl galimų pavojų ir to, kaip kaip juos reikia mažinti, kad būtų apsaugoti naudotojai.

Už pažeidimus gali būti skiriamos baudos, galinčios siekti iki 6 proc. pasaulinės apyvartos, o už rimtus ir pakartotinius pažeidimus – net veiklos draudimas.

Nori uzdrausti temu,nes turim pirkti iš verslininkų,uz zymiai didesnes kainas,cia kaip ir su mūsų ūkininkais,turim pirkti jų produktus uz zymiai didesnes kainas nei lenkiškas,o,chemijas deda dar daugiau nei lenkai
Mes gi laisvi žmonės. Kur norim,ten ir perkam, ką norim, tą ir perkam. Pagal savo poreikius.
Jau EU NEZINO IS KO PASIPELNYTI. UKRAINAI VISKA ISSIUNTE, SAVO BANKUS UZPILDE MAZAI?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų