• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina netrukus gali pašalinti iš interneto tarptautinių karo rėmėjų sąrašą, į kurį įtrauktos kompanijos, tęsiančios verslą Rusijoje, dėl tokių šalių kaip Kinija ir Prancūzija neigiamos reakcijos.  Kaip rašo UNIAN, tai pranešė „Reuters“, remdamasi savo šaltiniais.

12

Ukraina netrukus gali pašalinti iš interneto tarptautinių karo rėmėjų sąrašą, į kurį įtrauktos kompanijos, tęsiančios verslą Rusijoje, dėl tokių šalių kaip Kinija ir Prancūzija neigiamos reakcijos.  Kaip rašo UNIAN, tai pranešė „Reuters“, remdamasi savo šaltiniais.

REKLAMA

Teigiama, kad Ukraina jau penktadienį gali atsisakyti ne tik sąrašo, bet ir su juo susijusios interneto svetainės, kurioje pateikiama išsami informacija apie kompanijas ir asmenis, kuriems taikomos Vakarų sankcijos, ir atsarginių dalių Rusijos ginkluotei kilmę.

Nors šis sąrašas neturi teisinės galios, bet jis tapo gėda maždaug 50-čiai didelių kompanijų (įskaitant ir „Vičiūnų grupę“), kurios tęsia verslą ir moka mokesčius Rusijoje.

Spaudimas Ukrainai iš Kinijos ir Prancūzijos

Pasak „Reuters“, sąrašo atsisakymas rodys, jog Kyjivui tenka švelninti savo poziciją, kadangi trečiaisiais plataus masto invazijos metais jam darosi vis sunkiau išsaugoti paramą savo karinėms pastangoms.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pažymėjo vienas iš informuotų šaltinių, Ukrainą spaudžia Kinija, bet spaudimą daro ir Prancūzija, norinti, kad iš sąrašo būtų išbrauktos bendrovės „Auchan“ ir „Leroy Merlin“.

REKLAMA

Antrasis šaltinis patvirtino, kad Austrija, Kinija, Prancūzija ir Vengrija spaudė Kyjivą dėl sąrašo, pridurdamas, kad jis gali būti pašalintas iš interneto per kelias dienas.

Pasak šaltinių, gali būti, kad Nacionalinės korupcijos prevencijos agentūros (NKPA) sąrašas bus perduotas Ukrainos karinės žvalgybos žinion. Šiuo atveju neaišku, ar sąrašas išliks viešas.

Metų pradžioje Kinija pagrasino Ukrainai, kad gali pablogėti dvišaliai santykiai, kai NKPA įtraukė į „tarptautinių karo rėmėjų“ sąrašą 14 KLR kompanijų.

REKLAMA
REKLAMA

Karo rėmėjų sąraše – „Vičiūnų grupė“

Iš viso Ukrainos sudarytame sąraše – 48 pasaulio kompanijos. Tarp jų – Austrijos bankų grupė „Raiffeisen Bank“, Kinijos technologijų milžinė „Xiaomi“, Prancūzijos korporacijos „Yves Rocher“ ir „Auchan“, transnacionalinė korporacija „Procter & Gamble“ (prekių ženklai „Gillette“, „Fairy“, „Tide“, „Ariel“, „Lenor“, „Mr. Proper“, „Pampers“, „Always“, „Head & Shoulders“, „Old Spice“ ir daugelis kitų).

Į tarptautinį karo rėmėjų sąrašą Ukraina šių metų sausį paskelbė įtraukusi ir Lietuvos bendrovę „Vičiūnų grupė“, kuriai priklauso maisto prekių ženklas „Viči“, nes ji tęsia veiklą Rusijos rinkoje.

Nesusitvarko net su seimo sandeliu ir reikalauja iš kitų.Pagal mūsų pseudopatriotus ,tai visi verslininkai turėjo palikti verslus už ačiū rusams,Šmonės ir toliau veiktų,gal kitu pavadinimu,mokesčiai irgi toliau būtų mokami,tik skirtumas tas,kad or pelnas liktų ruskiams o ne buvusiems savininkams,Tai kodėl toks skambus pavadinimas ,kad remia karą ,kai pasulį valdo tik pinigai,net karo metu Ukrainai nurodinėja ,kad nešaudytų į ruskių naftos versloves,nes nukentės Amerikos verslas pakilus naftos kainos,O šukiai kovojantys tegu konkrečiais darbais dirba valstybės gynybai o ne draskosi dėl į asmeninių interesų.Dbar tegul užuot vien Kaune pypčioje tegu pavaro ir į kitas šalis pakovoti prieš tų šalių verslą.,esantĮ Rusijoje,
nemažas sąrašas karą finansuojančių įmonių, o kaip dėl šios , russkijoje veikiančios įmonės ,, tele2.rus"- Tele2 Россия'- Компания работает в 69 регионах, включая Москву и Московскую область''. Tele2 veikia ir Lietuvoje, tame nieko bloga nematoma?
Nu, kaip būt patriotiška – atiduoti dykai verslą ruskiams, aaajajai! O dabar tik mokesčius sumoka, niekšas tas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų