Projektas ieškotų šalių partnerių organizuoti stovyklas ir finansuoti esančias šalia migracijos kelių, rašo BBC. Tačiau Europos Komisija pareiškė susirūpinimą dėl įstatymų, o vadovaujanti nevyriausybinė organizacija teigė, kad tai yra neatsakinga.
Pastaraisiais metais Danija ne kartą griežtino savo imigracijos politiką. Tai vyko po 2015 metų, kuomet į Daniją atvyko daugiau nei 21 tūkst. prieglobsčio prašytojų.
„Jeigu kreipiesi prieglobsčio Danijoje, žinai, kad būsi išsiųstas į šalį už Europos Sąjungos ribų, todėl mes tikimės, kad žmonės nustos prašyti prieglobsčio Danijoje“, − teigė vyriausybės atstovas spaudai Rasmusas Stoklundas, kurį cituoja naujienų agentūra „Reuters“.
Prieglobsčio bylos būtų peržiūrimos trečiosiose šalyse, o besikreipiančiąjam galimai būtų suteikta apsauga toje šalyje.
Tačiau Europos Komisija buvo kritiška šio teisės akto atžvilgiu. „Išorinis prieglobsčio prašymų nagrinėjimas kelia esminių klausimų dėl galimybės naudotis prieglobsčio procedūromis ir dėl veiksmingos prieinamos apsaugos“, − teigė atstovas spaudai Adalbertas Jahnzas, kurį cituoja naujienų agentūra „Reuters“.
Danijos pabėgėlių taryba (DPT), pirmaujanti nevyriausybinė organizacija, pareiškime teigė, kad Ministrai Pirmininkai „veiksmingai balsavo aklai“, nes jų paremtas modelis dar neegzistuoja.
„Idėja atiduoti atsakomybę už prieglobsčio prašytojų prašymų nagrinėjimą išorei yra ir neatsakinga, ir stokojanti solidarumo. Mes ne kartą raginome Danijos parlamento narius atmesti šį įstatymo projektą“, − teigiama pranešime.
Taryba pridūrė, kad dabar iškyla rizika, jog daug pabėgėlių priimančios šalys taip pat atsisakys tai daryti.
Danija neseniai pasirašė migracijos susitarimą su Ruanda – tai paskatino spėliojimus, kad būtent ten planuojama atidaryti objektą. Prieš dvi savaites ji tapo pirmąja Europos šalimi, panaikinusia daugiau nei 200 Sirijos pabėgėlių gyvenamosios vietos statusą.
Danijos valdžia sako, kad kai kurios Sirijos vietovės yra pakankamai saugios grįžimui, tačiau šis žingsnis sukėlė aktyvistų ir bendruomenių grupių protestus.
Praėjusiais metais Jungtinė Karalystė svarstė apie centro prieglobsčio prašantiems statymą Asensiono saloje, esančioje nuošalioje Atlanto vandenyno teritorijoje, tačiau nusprendė to nedaryti. Pastaraisiais metais Australija taip pat sulaukė kontraversiškų nuomonių dėl prieglobsčio prašančiųjų centrų Nauru ir Papua Naujojoje Gvinėjoje.