Jis sakė, kad per pastaruosius 14 metų gavo daugybę prašymų iš tibetiečių diasporos tremtyje, budistų iš viso Himalajų regiono, Mongolijos ir kai kurių Rusijos bei Kinijos dalių, kuriuose „nuoširdžiai prašoma, kad Dalai Lamos institucija būtų tęsiama“.
„Ypač daug pranešimų įvairiais kanalais gavau iš Tibete gyvenančių tibetiečių, kurie kreipiasi su tokiu pat prašymu“, – sakė jis vaizdo transliacijoje pradėdamas religinių lyderių susitikimą Indijos Himalajų mieste, kuriame jis gyveno dešimtmečius.
„Atsižvelgdamas į visus šiuos prašymus, patvirtinu, kad Dalai Lamos institucija tęsis“, – sakė charizmatiškasis Nobelio taikos premijos laureatas budistas, kuris, tibetiečių teigimu, yra 14-oji 600 metų senumo posto reinkarnacija.
Dėl neišvengiamų permainų tibetiečiams sunkiai sekasi išsaugoti tapatybę po 1959-ųjų nepavykusio sukilimo prieš Kinijos valdžią, ištisoms kartoms gyvenus tremtyje.
Tremtyje gyvenantys tibetiečiai plačiai pasisako už tai, kad Dalai Lamos vaidmuo išliktų, sakė Dawa Tashi (Dava Tašis), kadaise Tibete įkalintas už Pekino kritikavimą.
Dalai Lama yra teigęs, kad ši institucija bus tęsiama tik tuo atveju, jei bus visuotinis poreikis.
Lyderis, kuriam liepos 6-ąją sukaks 90 metų, ir tūkstančiai kitų tibetiečių gyvena tremtyje Indijoje nuo tada, kai Kinijos kariuomenė numalšino sukilimą Tibeto sostinėje Lhasoje.
Dalai Lama yra giriamas savo pasekėjų už nenuilstamą kampaniją už didesnę Tibeto, didžiulio Kinijos aukštumų plokščiakalnio, kuris yra maždaug Pietų Afrikos Respublikos dydžio, autonomiją.
2011 metais jis pasitraukė iš savo tautos politinio vadovo posto ir pasaulietinės valdžios estafetę perdavė vyriausybei, kurią demokratiškai išrinko apie 130 tūkst. tibetiečių visame pasaulyje.
Tuo pat metu jis įspėjo, kad ateityje jo dvasinis postas susidurs su „akivaizdžiu pavojumi, kad asmeniniai politiniai interesai gali piktnaudžiauti reinkarnacijos sistema“.
Jo bičiuliai tremtyje vis nerimauja dėl jo garbaus amžiaus ir baiminasi, kad Pekinas, siekdamas sustiprinti Tibeto kontrolę, paskirs kitą jo įpėdinį.
Dalai Lama yra sakęs, kad jei bus įpėdinis, jis ateis iš „laisvojo pasaulio“, kurio Kinija nekontroliuoja.
Dalai Lama jau seniai teigia, kad nesiekia visiškos Tibeto nepriklausomybės.
Pekinas teigia, kad ši teritorija yra neatskiriama Kinijos dalis ir kad Dalai Lama „neturi teisės atstovauti Tibeto žmonėms“.Dvasinis lyderis trečiadienį pareiškė, kad atsakomybė už 15-ojo Dalai Lamos nustatymą teks tik Indijoje įsikūrusiam „Gaden Phodrang Trust“ – Dalai Lamos biurui.
„Pakartoju, kad „Gaden Phodrang Trust“ turi išimtinę teisę pripažinti būsimą reinkarnaciją; niekas kitas neturi teisės kištis į šį reikalą“, – pridūrė jis.
Dalai Lama, visame pasaulyje atpažįstamas su raudonais drabužiais ir plačia šypsena, gyvena griežtą vienuolišką gyvenimą Indijos Himalajų kalnų miestelyje. Jis yra sakęs, kad nori gyventi iki 113 metų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!