Teritorijose Pietryčių Europoje, taip pat Fenoskandijoje, kuri, be kita ko, apima Skandinaviją, Suomiją ir Rusijai priklausantį Kolos pusiasalį, fiksuotos rekordinės temperatūros, teigiama toliau „Copernicus“ pranešime. Šiaurės Vakarų Europoje tuo tarpu vidutinė temperatūra birželio–rugpjūčio mėnesiais buvo artima vidurkiui arba už jį žemesnė.
Preliminariais duomenimis, rekordinė temperatūra registruota ir Viduržemio jūroje: vandens paviršiaus temperatūra visame baseine rugpjūčio 13 d. siekė 28,45 laipsnio.
Klimato kaitos tarnybos direktoriaus pavaduotoja Samantha Burgess sakė: „Ekstremalios temperatūros tokiuose regionuose, kaip Pietryčių Europa, atsiliepia europiečių savijautai, nes žmonės šiame regione patiria daugiau karščio streso nei kada nors anksčiau“.
Ir kalbant apie kritulius, Europoje būta didelio kontrasto tarp atskirų regionų. Didžiojoje žemyno dalyje, ypač pietryčiuose, lietingų dienų buvo mažiau nei vidutiniškai. Kituose regionuose, įskaitant Didžiosios Britanijos šiaurę, Fenoskandiją ir Baltijos valstybes, lietingų dienų buvo iki 20 daugiau už vidurkį.
35 proc. Europos upių, pirmiausiai Pietryčių Europoje, vandens lygis buvo labai žemas. Tuo tarpu upės didelėje Vidurio Europos dalyje plukdė šiam metų laikui neįprastai daug vandens.