Anksčiau šią savaitę D. Trumpas pareiškė, kad sustabdys karą Ukrainoje pirmąją savo sugrįžimo į Baltuosius rūmus dieną.
Demokratų partijos atstovas Mike'as Quigley'is CNN sakė, kad tai galima suprasti kaip D. Trumpo planus leisti Vladimirui Putinui išlaikyti jau užgrobtą Ukrainos teritoriją. Tačiau mažai kas tiki, kad tokios D. Trumpo idėjos iš tikrųjų sustabdys karą.
„Nepriklausomai nuo to, kas šiais metais nutiks Amerikos politikoje, JAV ir Vakarų žvalgybos pareigūnai mano, kad Rusijos karas Ukrainoje greičiausiai tęsis daug ilgiau“, – rašo CNN.
Ekspertai mano, kad karas Ukrainoje tęsis dar bent dvejus–penkerius metus
Vertinimai dėl karo trukmės skiriasi, tačiau „praktiškai visi“ ekspertai mano, kad kovos truks dar mažiausiai dvejus metus. Anonimiškai kai kurie JAV ir Vakarų pareigūnai teigia, kad kovos gali tęstis net dar penkerius metus.
JAV ir Vakarų pareigūnai teigia, kad tolesnė Vakarų parama Ukrainai yra labai svarbi, kad kova būtų tęsiama. JAV žvalgybos pareigūnai nemano, kad pagalbos sumažinimas artimiausiu metu turės didelės įtakos Ukrainos mūšio laukui.
Tačiau ilguoju laikotarpiu JAV pagalbos trūkumas gali leisti Maskvai atgauti puolimo pagreitį didinant savo ginklų gamybą ir pasinaudojant Irano ir Šiaurės Korėjos parama, teigia informuoti šaltiniai.
Tikimasi, kad Ukraina šiuos metus praleis stiprindama savo gynybos pramonės bazę ir atkurdama savo pajėgas, tikėdamasi didesnių kovų 2025 m., sakė vienas JAV pareigūnas – tikėtina, kad Rusija taip pat sutelks dėmesį į šią strategiją.
„Štai kodėl tolesnė Vakarų parama yra tokia svarbi, nes kitais metais bus daromi dalykai, kurie lems, kaip klostysis 2025 m. ir galbūt vėliau“, – cituojamas šaltinis.
Dar vienas JAV kariuomenės pareigūnas mano, kad Ukraina galės pradėti veržtis Melitopolio kryptimi ne anksčiau nei po dvejų metų. Nė viena pusė šiemet negalės padaryti didesnio proveržio, mano CNN kalbinti JAV ir Vakarų pareigūnai.
Anot jų, abi pusės yra „per daug išsekusios karių ir įrangos požiūriu, kad 2024 m. būtų galima tikėtis reikšmingų žingsnių“.
Karas Ukrainoje jau tęsiasi dvejus metus
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!