Toks automobilyje sumontuotas improvizuotasis sprogdinimo užtaisas yra vadinamas abreviatūra VBIED. Tikėtina, kad įgula, nustačiusi transporto priemonės kursą, iš jos iššoka.
Pasak ministerijos, dauguma VBIED atvejų buvo užfiksuoti Marinkos apylinkėse, netoli Donecko miesto, ir jų naudojimas prasidėjo praėjus kelioms dienoms po to, kai rusų pajėgas šioje teritorijoje sustiprino čečėnų daliniai. Pranešime priduriama, kad yra reali tikimybė, jog taikyti šią taktiką pradėjo būtent čečėnų kovotojai.
Teigiama, kad jie yra įgudę naudoti improvizuotuosius sprogdinimo užtaisus dar nuo Čečėnijos karų, vykusių paskutiniajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, laikų. Pranešama, kad panašius VBIED 2023-iųjų sausį panaudojo ir už Ukrainą kovojantys čečėnai, nurodė ministerija.
JK žvalgyba teigė, kad dauguma rusų VBIED dėl prieštankinių minų ir gynybinių šūvių beveik neabejotinai sprogo nepasiekus taikinio, todėl kyla abejonių dėl šios taktikos veiksmingumo.
Tačiau, priduria britų ministerija, šie užtaisai sukelia itin didelius sprogimus, besiginančioms pajėgoms galinčius turėti psichologinį poveikį.